»Tag:Marko Novaković

Marko Novaković

SVETSKI KUP: Četverac doneo treću medalju Srbiji

| 24. maja 2015. 16:54|0 komentara|HotSport

Kajakaši Srbije sa Svetskog kupa u Duizburga se vraćaju sa tri osvojene medalje pošto je posle dvojca Grujić i Novaković (zlato) i Kristine Bedeč (bronza) i naš četverac u sastavu Novaković, Grujić, Dragosavljević i Vekić osvojio bronzano odličje u disciplini K4 200 metara.

24. maja 2015. 16:54

BRAVO: Srpski dvosed osvojio zlato u Duizburgu

| 23. maja 2015. 17:54|1 komentar|HotSport

Nebojša Grujić i Marko Novaković trijumfovali su finalu dvoseda na 200 metara u vremenu 31.669 sekundi. Svetski šampioni i viceprvaci Evrope, zlato u Duisburgu su osvojili pobedivši u finalu dvosed Nemačke Ronald Rauhe/Tom Libšer (31.750), čime su im se osvetili za poraz u finalu prvenstva Evrope u Račicama kada su Nemci pobedili za 68 hiljaditih

23. maja 2015. 17:54

RODIĆ ODREDIO SASTAV ZA EP I EI: Dragosavljević ipak brani evropsko zlato!

| 14. apr 2015. 17:28|0 komentara

Posle uspešno održanog prvog Nacionalnog izbornog takmičenja za sastav seniorske reprezentacije u kajaku i kanuu na mirnim vodama proteklog vikenda na Adi Ciganliji, selektor svih selekcija Kajakaškog saveza Srbije, Miroslav Rodić, u konsultacijama sa sportskim direktorom Miroslavom Aleksićem, ali i samim takmičarima i njihovim trenerima, sastavio je spisak reprezentacije po disciplinama za tim sa kojim

14. apr 2015. 17:28

RODIĆ: Šest, sedam čamaca mogu na Olimpijske igre

| 5. feb 2015. 18:56|0 komentara

Srpski kajakaši se za predstojeću sezonu pripremaju na nekoliko frontova. Deo ekipe je u Beleku ,u Turskoj (do 15.03). Njima će se uskoro priključiti i svetski prvaci u dvosedu na 200 metara, Nebojša Grujić i Marko Novaković (od 6.02). Ekipa koja je završila kondicione pripreme u Bugarskoj, uskoro kreće na veslačke pripreme u Grčku (od

5. feb 2015. 18:56

KAJAKAŠI NAJAVLJUJU NOVE USPEHE: Norme za Rio su prioritet, doći će i medalje

| 22. jan 2015. 13:28|0 komentara

Kajakaši su iz godine u godinu sve uspešnjiji, a prošla sezona bila je istorijska. Osvojeno je 26 medalja na svetskim i evropskim prvenstvima i velikim takmičenjima u seniorskim, mlađe seniorskim i juniorskim uzrastima. Reprezentacija je trenutno na polovini priprema za novu sezonu, u predolimpijskoj godini u kojoj treba potvrditi i nadmašiti stare uspehe.

22. jan 2015. 13:28

NOVAKOVIĆ I GRUJIĆ ZA HOTSPORT: U skorije vreme niko neće moći da sruši naš svetski rekord! (VIDEO)

| 13. jan 2015. 16:52|2 Comments

Za Marka Novakovića šira sportska javnost čula je pre dve i po godine kada je osvojio zlato u K-1 200 na Evropskom prvenstvu u Zagrebu, a iste godine plasirao se i u finale Olimpijskih igara. Potom je usledila povreda koja ga je usporila na neko vreme, sve do ovog leta i Svetskog prvenstva u Moskvi.

13. jan 2015. 16:52

SRBIJA JE NOVA SVETSKA SILA: Kajak nam je doneo 10 medalja sa svetskih i evropskih šampionata u 2014!

| 4. jan 2015. 17:50|0 komentara

Ako vas pitamo znate li u kom sportu je Srbija druga sila na planeti, verovatno će vam na pamet prvo pasti košarka, zbog srebra na Mundobasketu. Ali ne, ne radi se o Teu, Bogdanu i drugarima. Vaterpolo? Ne mislimo ni na naše zlatne momke, a ni na tekvondo, streljaštvo… Fudbal vam naravno ne može pasti

4. jan 2015. 17:50

Grujić i Novaković šampioni sveta!

| 10. avg 2014. 10:32|0 komentara

Nebojša Grujić i Marko Novaković novi su svetski šampioni u disciplini K2 na 200 metara!  Grujić i Novaković nastavili su sa sjajnim rezultatima na Svetskom prvenstvu u Moskvi, pošto su Srbiji doneli treću medalju. Srpski dvojac odlično je veslao od samog starta i potpuno zasluženo osvojio zlato vremenom 30.500 sekundi. Oni su zlato osvojili pošto su iza sebe

10. avg 2014. 10:32