0

EI BAKU: Zlato za Grujića i Novakovića, srebro sestrama Moldovan

Objavljeno: 16.06.15 u 14:01

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su danas zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu u disciplini K2 na 200 metara, dok je Nikolini i Oliveri Moldovan pripalo srebro.

Grujić i Novaković su u finalu trke trijumfovali u vremenu 31,910 sekundi ispred posada Nemačke (31,983) i Mađarske (32,523).

U ženskoj konkurenciji najbrže su bile Beloruskinje (37,399), sestre Moldovan su bile druge (37,699), a treće takmičarke iz Ukraijne (37,719).

Od ostalih srpskih kajakaša Marko Dragosavljević je finalnu trku u disciplini k-1 200 završio na deobi četvrtog mesta, dok je u istoj disciplini Nikolina Moldovan bila peta.

Ranije danas zlatne medalje osvojili su Milica Starović i Dalma Benedek – Ružičić u disciplini K2 na 500 metara i reprezentetivka u streljaštvu Andrea Arsović.