0

Poraz vaterpolista od Crne Gore

Objavljeno: 29.06.13 u 13:04

WATER-POLO-water-polo-2573708-1280-1024

Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je jutros od selekcije Crne Gore sa 6:4 (4:2, 1:0, 0:2, 1:0) u trećem kolu turnira Samaridis kup u grčkom gradu Lamiji.

Umor je konačno stigao srpske igrače, koji su u prve dve četvrtine bili bez ritma i agresivnosti što su Crnogorci iskosristili i ostvarili ubedljivu prednost 5:2.

Sa dva gola u trećoj deonici Srbija se potpuno vratila u igru, ali nije imala snage da preokrene rezultat.

Najefikasniji u poraženom timu bio je dvostruki strelac Dušan Mandić, dok su po jedan gol postigli Duško Pijetlović i Stefan Mitrović.

– Znali smo da će umor da stigne. U prve dve četvrtine i pored velike želje nismo uspeli da uhvatimo ritam. Crna Gora je to iskoristila. U nastavku smo se digli, igrali agresivnije i popravili ukupan utisak – rekao je selektor Dejan Savić.

U prvoj utakmici trćeg kola Italija je savladala Mađarsku sa 6:4. Srpski tim je večeras slobodan, a u nedelju ujutru igra sa Italijom.