»Tag:Marsel Hiršer

Marsel Hiršer

VELESLALOM: Francuz pokorio Kranjsku Goru

| 14. mar 2015. 17:10|0 komentara

Francuski skijaš Aleksis Pinturo pobednik je veleslaloma koji je za Svetski kup vožen u Kranjskoj Gori. On je do druge pobede u sezoni, ukupno devete u karijeri, stigao ukupnim rezultatom 2:19,78 minuta.

14. mar 2015. 17:10

ALPSKO SKIJANJE (M): Senzacija u Šladmingu

| 27. jan 2015. 22:23|0 komentara

Rus Aleksandar Horošilov pobednik je noćnog slaloma u Šladmigu što je ujedno bio prvi trijumf ovog 30-godišnjaka u Svetskom kupu, a posle pune 34 godine slavio je skijaš iz ove zemlje (poslednji put neki Rus je pobedio u trkama Svetskog kupa još 1981. godine).

27. jan 2015. 22:23

Ligeti pobedio u Lencerhajdu i preoteo mali globus Hiršeru

| 15. mar 2014. 13:22|0 komentara

Amerikanac Ted Ligeti pobednik je poslednjeg ovosezonskog veleslaloma Svetskog kupa voženog u švajcarskom Lencerhajdu i ne samo to već je osvojio i mali kristalni globus koji dobija najbolji u ovoj disciplini. Naime, Ligeti je osvojio 100 bodova za trijumf, a kako je imao 50 poena manje od Marsela Hiršera bilo mu je potrebno da Austrijanac ne

15. mar 2014. 13:22

Pintoro pobedio u Lencerhajdu, Hiršer smanjio Svindalovu prednost

| 13. mar 2014. 11:50|0 komentara

Poslednja trka superveleslaloma Svetskog kupa održana je danas u švajcarskom Lencerhajdu, a pobednik je bio Francuz Aleksis Pintoro koji je stazu prešao u vremenu od 1:13,71 minuta. Drugo mesto pripalo je takođe Francuzu Tomasu Blondinu koji jeza pobednikom kasnio 56 stotinki, dok je treći Amerikanac Bode Miler koji je iza drugoplasiranog stigao sa jednom stotinkom

13. mar 2014. 11:50

Nojrojeter trijumfovao u Kranjskoj Gori

| 9. mar 2014. 13:26|0 komentara

Slalomsku trku voženu u okviru Svetskog kupa u Kranjskoj Gori obeležili su nemački skijaši Feliks Nojrojter koji je trijumfovao i Fric Dopfer koji je drugim mestom prvi put ove sezone došao do postolja. Nojrojeter je ostvario ukupno vreme od 1:45,50 minuta odnosno bio je brži za 59 stotinki od Dopfera, dok je treće mesto pripalo Norvežaninu

9. mar 2014. 13:26

Hiršer trijumfovao u slalomu u Adelbodenu

| 12. jan 2014. 14:38|0 komentara

Pobednik slaloma voženog za Svetski kupu u švajcarskom skijalištu Adelboden je Austrijanac Marsel Hiršer koji je ostavrio ukupno vreme od 1:49,75 minuta. Pored Hiršera na pobedničkom postolju se se našli još i Šveđanin Andre Mirer i Norvežanin Henrik Kritofersen koji su za pobednikom kasnili 29 odnosno 66 stotinki. Ovim trijumfom Austrijanac je preuzeo vođstvo i

12. jan 2014. 14:38

Trijumf Hiršera u Finskoj

| 17. nov 2013. 14:28|0 komentara

Austrijski skijaš Marsel Hiršer trijumfovao je na slalomu u finskom Leviju. Hiršer je u obe vožnje bio najbolji i sa ukupnim vremenom od 1:45,42 minuta ubedljivo je slavio na prvom slalomu u Svetskom Kupu u novoj sezoni. Na drugom mestu našao se njegov zemljak Mario Mat sa zaostatkom od 62 stotinke, dok je treće mesto pripalo

17. nov 2013. 14:28