0

DOMINIRA: Hiršer trijumfovao u Svetskom kupu osmi put uzastopno (VIDEO)

Objavljeno: 10.03.19 u 16:25

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je osmi put uzastopno veliki kristalni globus, pošto je u današnjoj trci u slalomu u Kranjskoj Gori zauzeo treće mesto.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Hiršer ima nedostižnih 509 bodova prednosti nad Francuzom Aleksijem Pantiroom. Do kraja sezone u Svetskom kupu ostale su još četiri trke i maksimalnih 400 bodova.

Pobedu u slalomu danas je ostvario Švajcarac Ramon Cenhojzern rezultatom 1:39,54 minuta, drugi je bio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1,15 sekundi zaostatka, dok je Hiršer prošao kroz cilj sa 1,17 sekundi zaostatka. Pantiro je trku završio na sedmom mestu.

Hiršer je sa 20 kristalnih globusa Svetskog kupa izjednačio rekord Amerikanke Lindzi Von.

On je ove sezone osvojio titule u slalomu i veleslalomu.