0

ZOI: Hiršer najbrži u veleslalomu, Srbi daleko od vrha

Objavljeno: 18.02.18 u 09:10

Austrijanac Marsel Hiršer osvojio je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u disciplini veleslalom u alpskom skijanju.

On je do pobede došao tako što je već nakon prve vožnje imao veliku prednost, čak 63 stotinke u odnosu na Aleksisa Panturoa iz Francuske, a do kraja ju je uvećao na čak sekund i 27 stotih od drugoplasiranog Norvežanina Henrika Kristofersena.

Panturo je bio treći. Na stazi su bili i srpski skijaši, ali koji jesu završili svoje trke po vrlo neravnoj i lošoj stazi, ali ne tako slavno

Marko Vukićević je završio nastup u veleslalomu na 41. poziciji, dok je Marko Stevović završio na 45. mestu.

Naredna dva dana neće biti srpskih takmičara, a onda će u sredu ponovo na stazi biti Nevena Ignjatović.