»Tag:Eurobasket 2013

Eurobasket 2013

Nagrada za Kolea – novi ugovor

| 23. sep 2013. 17:29|0 komentara

Francuska je po prvi put u svojoj istoriji osvojila zlatnu medalju na EP, a svoje zasluge ima selektor Vensan Kole. On je kao nagradu od košakaškog saveza dobio novi trogodišnji ugovor. Kole će predoviditi trikolore do OI u Riju 2016. godine, a videćemo da li može da ostvari još neki ovakav uspeh. Ako mu se

23. sep 2013. 17:29

Parker MVP, bez Srba u najboljoj petorci

| 22. sep 2013. 23:25|0 komentara

FOTO: STARSPORT Toni Parker, vođa novog prvaka Evrope - reprezentacije Francuske, proglašen je za najboljeg igrača Eurobasketa u Sloveniji. Košarkaš San Antonija je na takmičenju u Sloveniji prosečno beležio 19,7 poena, 3,3 asistencije i 2,1 skoka, ali od statičkih podataka daleko važnije je njegovo iskustvo da u najvažnijim momentima preuzme odgovornost na sebe,

22. sep 2013. 23:25

Francuska prvak Evrope (VIDEO)

| 22. sep 2013. 22:36|0 komentara

FOTO: STARSPORT Košarkaška reprezentacija Francuske novi je prvak Evrope pošto je u finalnom meču Eurobasketa u Sloveniji prilično ubedljivo savladala selekciju Litvanije sa 80:66 (19:22, 31:12, 18:16, 12:16) i tako prvi put u istoriji postala šampion "starog kontinenta". Litvanci su bili ravnopravan rival samo u prvoj deonici, dok je Linasa Kleizu koliko toliko

22. sep 2013. 22:36

Krstić: Ostvaren prvobitni cilj

| 22. sep 2013. 9:49|0 komentara

FOTO: STARSPORT Košarkaši Srbije vratili su se iz Slovenije sa ostvarenim primarnim ciljem, a to je bio plasman na Svetsko prvenstvo koje se sledeće godine održava u Španiji. Kapiten "orlova"Nenad Krstić sumirao je utiska posle Eurobasketa. "Igrali smo promenljivo, ali smo na kraju ostvarili prvobitni cilj. Mogli smo možda koji korak više, ali

22. sep 2013. 9:49

Parker: Došlo je naše vreme

| 21. sep 2013. 14:27|0 komentara

Toni Parker je rasturio Španiju i skinuo joj krunu prvaka Evrope, a u nedelju će pokušati da donese trofej Francuskoj u duelu sa Litvanijom. "Bio sam ljut i uznemiren na poluvremenu, jer smo igrali slabo i izgledalo je kao da smo se uplašili Španaca. Rekao sam saigračima da imamo vremena za preokret jer znam šta mi

21. sep 2013. 14:27

Parker skinuo krunu Špancima

| 20. sep 2013. 23:11|0 komentara

Košarkaši Francuske savladali su nakon produžetaka Španiju sa 72:75 (18:14, 16:6, 15:23, 16:22, 7:10) i plasirali se u finale Evropskog prvenstva u Sloveniji. U borbi za zlatno odličje Frnacuzi će se nadmetati sa Litvanijom koja je ranije savladala Hrvatsku. Očekivao se tvrd meč u drugom polufinalu i to se obistinilo. Nešto bolju igru u uvodnim

20. sep 2013. 23:11

Ivković: Utakmica sa Italijom rešava sve

| 20. sep 2013. 20:54|0 komentara

FOTO: STARSPORT Košarkaši Srbije će preko Italije pokušati da izbore plasman na Svetsko prvenstvo u Španiji. SelektorDušan Ivković očekuje mnogo bolju igru svojih izabranika. "Ta utakmica rešava sve, biće to naša treća meč lopta koju moramo da iskoristimo. Igramo protiv italijnskog tima, koji igra dobru košarku, kontroliše utakmice, bori se do zadnjeg minuta.

20. sep 2013. 20:54

Litvanija prvi finalista Eurobasketa (VIDEO)

| 20. sep 2013. 19:39|0 komentara

Prvi finalista Evropskog prvenstva u Sloveniji je Litvanija koja je savladala Hrvatsku sa 77:62 (24:19, 16:18, 21:8, 16:17). Prelomni momenat se desio u trećoj četvrtini kada su Litvanci dozvolili Hrvatima samo 8 poena. Našim susedima nije pomoglo ni 8.000 njihovih navijača koji su stigli iz svih krajeva Hrvatske. Litvanija je preuzela inicijativu i preko Kleize

20. sep 2013. 19:39

Belineli: Biće veoma teško protiv Srbije

| 20. sep 2013. 18:43|0 komentara

Jedan od najboljih košarkaša italijanske reprezentacijeMarko Belineli nije bio zadovoljan ni svojom ni igrom saigrača u porazu od Ukrajine rezultatom 66:58 na Evropskom prvenstvu u Sloveniji. "Imali smo priliku da dobijemo utakmicu, ali kako je odmicala utakmica, sve smo gore igrali. Odbrana nam je upotpunosti otkazala, niko nije spreman bio da pruži dobru defanzivu, kao

20. sep 2013. 18:43

Fratelo odveo Ukrajinu na SP, Italija protiv Srbije za 7. mesto (VIDEO)

| 20. sep 2013. 16:06|0 komentara

FOTO: STARSPORT U utakmici za plasman od 5. do 8. mesta na Eurobasketu u Sloveniji reprezentacija Ukrajine je savladala selekciju Italije sa 66:58 (13:17, 22:17, 16:14, 14:10) te će tim kojem su davane male šanse da prođe i prvi krug na ovom takmičenju, ali koji ima veliko svetsko trenersko ime na klupi -

20. sep 2013. 16:06

Eurobasket: Stiglo se do polufinala

| 20. sep 2013. 11:07|0 komentara

Na Eurobasketu se končano, posle više od dve nedelje od početka takmičenja, došlo do borbe za medalje odnosno polufinalnih duela u kojima će se sastati Litvanija i Hrvatska odnosno Španija i Francuska. Selekcija Hrvatske je posle punih 18 godina uspela da dođe do polufinala jednog velikog takmičenja i to serijom od devet uzastopnih pobeda nakon

20. sep 2013. 11:07

Kalneitisovo zakucavanje potez dana (VIDEO)

| 20. sep 2013. 10:55|0 komentara

Ljudi koji su zaduženi za određivanje najboljih poteza na Eurobasketu zaista imaju čudan ukus pošto su za najbolji detalj jučerašnjeg dana odabrali sasvim obično zakucavanje litvanskog reprezentativca Mantasa Kalneitisa. Jedini od srpskih igrača koji je našao svoje mesto na ovoj listi je Danilo Anđušić, ali nije on taj čiji potez je dobio priznanje već Slovenac

20. sep 2013. 10:55

Još jedna prilika propuštena, šamar i od Slovenaca

| 19. sep 2013. 16:23|0 komentara

Košarkaška reprezentacija Srbije propustila je i drugu priliku da se plasira na Mundobasket sledeće godine, pošto je u meču za plasman od 5. do 8. mesta poražena lako od Slovenije 74:92 (16:30, 19:23, 20:18, 19:23). Nisu orlovi očigledno preboleli poraz protiv Španije od 30 razlike, Slovenci su brzo došli sebi nakon ispadanja od Francuske i

19. sep 2013. 16:23

Parker rastužio Slovence (VIDEO)

| 18. sep 2013. 23:41|0 komentara

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Sloveniji. Oni su savladali domaćina turnira sa 62:72 (12:10, 12:16, 21:24, 17:22). Dosta tvrdo se igralo na početku meča. Slovenci su posle prvih 10 minuta vodili sa 12:10. Do odlaska na poluvreme Francuzi su preokrenuli rezultat u svoju korist i sa dva

18. sep 2013. 23:41

Krstić: Nismo bili psihički spremni

| 18. sep 2013. 22:22|0 komentara

Kapiten reprezentacije SrbijeNenad Krstić bio je vidno razočaran nakon debakla naše reprezentacije u četvrtfinalu protiv Španije. "Šta da kažem, videli ste i sami da nismo bili psihički spremni. Sad je glupo da pričam o devet debitanata, ali stvarno mislim da je i to uzelo malo danak, jer većina igrača u ovom timu nije nikada igrala

18. sep 2013. 22:22

Gasol: Punim gasom do kraja

| 18. sep 2013. 21:37|0 komentara

Košarkaš Španije Mark Gasol ocenio je igru svog tima posle ubedljive pobede nad Srbijom u četvrtfinalu Eurobasketa u Sloveniji. "Mnogo nam je pomogla naša dobra odbrana. Nismo pustili da nam napad diktira kako ćemo igrati u defanzivi", izjavio je Mark Gasol. Španski košarkaš je naglasio da je ekipa bila silno motivisana i da nije popustila u

18. sep 2013. 21:37

Ivković: Ne osećam se poniženo

| 18. sep 2013. 20:54|0 komentara

Selektor SrbijeDušan Ivković izjavio je nakon katastrofalnog poraza u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Španije da se ne oseća poniženim ili povređenim. "Španski tim je bio mnogo, mnogo bolji. Imali su bolji odnos prema igri i zasluženo su pobedili. Ja kao trener se ne osećam poniženim ili povređenim, ali ovakav poraz bi trebalo da nam otvori

18. sep 2013. 20:54

Katić: Meč je bio gotov već u prvoj četvrtini

| 18. sep 2013. 20:20|0 komentara

FOTO: STARSPORT Debakl "orlova" protiv Španije u četvrtfinalu Eurobasketa u Sloveniji počeo je od prvog minuta utakmice smatraRaško Katić. "Oni su počeli snažno od prvog minuta, poveli, a mi nismo imali dovoljno snage i energije da održimo neizvestan rezultat", izjavio je Katić nakon čega je dodao: "Oni su nam 'uzeli' ovu utakmicu već

18. sep 2013. 20:20

Furiozna Španija demolirala ‘orlove’ (FOTO) (VIDEO)

| 18. sep 2013. 19:25|0 komentara

FOTO: STARSPORT Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je pravu katastrofu protiv aktuelnog šampiona Evrope Španije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Sloveniji rezultatom 60:90 (5:21, 18:27, 16:25, 21:17). Šta reći posle ovako ubedljivog poraza košarkaša Srbije. Očajan početak meča nagovestio je teško veče. Samo pet poena u provj četvrtini dovoljno govori o nadmoći španske reprezentacije.

18. sep 2013. 19:25

VIDEO najava: Srbija – Španija

| 18. sep 2013. 13:09|0 komentara

Pogledajte na koji način zvanični sajt Eurobasketa najvljuje prvi četvrtfinalni dvoboj na ovom takmičenju u kojem će se od 17.30 časova sastati Srbije i Španija. Bek "furije" Rudi Fernandez je rekao da njegov tim nije oduševio u dosadašnjem delu prvenstva, ali da će u četvrtfinalu pokušati da dođe do pobede koja bi ih odvela u borbu

18. sep 2013. 13:09

Finci demolirali domaćina (VIDEO)

| 16. sep 2013. 22:48|0 komentara

Košarkaši Finske naneli su ubedljiv poraz Sloveniji rezultatom u poslednjoj utakmici F grupe Evropskog prvenstva u Sloveniji. Meč je počeo serijom Finaca od 9:0, ali su se Slovenci brzo probudili i serijom od 18:2 preokrenuli rezultat. Sredinom druge četvrtine Finska je uspela da izjednači, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom. U drugom poluvremenu Finska

16. sep 2013. 22:48

Gasol: Jedva čekam duel sa Srbijom

| 16. sep 2013. 21:16|0 komentara

Košarkaši Španije su izgubili od Italije u poslednjem kolu F grupe na Evropskom prvenstvu u sloveniji i tako zauzeli četvrto mesto u svojoj grupi. Protivnik "crvene furije" u četvrtfinalu biće selekcija Srbije, a jedan od najboljih košarkaša ŠpanijeMark Gasol jedva čeka duel sa našom reprezentacijom. "Nisam ih mnogo gledao, jer nismo bili u istoj grupi.

16. sep 2013. 21:16

Španija izgubila od Italije, sa Srbijom za polufinale (VIDEO)

| 16. sep 2013. 19:59|0 komentara

Košarkaši Italije savladali su Španiju nakon produžetaka sa 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) u poslednjem kolu F grupe Evropskog prvenstva u Sloveniji. Poražena Španija izbegla Litvaniju i zakazala duel sa ćetom Dude Ivkovića. Prva četvrtina pripala je Italijanima koji su iskoristili očajnu igru Španaca čime su stekli ubedljivu prednost. "Crvena furija" je u drugom periodu

16. sep 2013. 19:59

Hrvati poslali Grke kući (VIDEO)

| 16. sep 2013. 16:46|0 komentara

FOTO: STARSPORT Košarkaška reprezentacija hrvatske osvojila je prvo mesto u grupi F pošto je u 3. kolu savladala selekciju Grčke i to posle dva produžetka sa 92:88 (16:17, 20:17, 15:16, 19:20, 7:7, 15:11), te će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine, dok je za Helene ovo takmičenje završeno. U više nego izjednačenoj utakmici u

16. sep 2013. 16:46

Barsa razmišlja o De Hei

| 16. sep 2013. 16:15|0 komentara

Nakon što je Viktor Valdes još jednom ponovio da će po okončanju ove sezone sigurno napustiti Barselonu ponovo su počela nagađanja ko bi mogao da ga nasledi na golu Katalonaca, a novo ime na tom spisku je David de Hea, golman Mančester Junajteda i budućnost španske reprezentacije. Podsećamo da su pre De Hee u opticaju bili Peter

16. sep 2013. 16:15