Košarka

Španija izgubila od Italije, sa Srbijom za polufinale (VIDEO)

Objavljeno: 16.09.13 u 19:59

ita-esp

Košarkaši Italije savladali su Španiju nakon produžetaka sa 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) u poslednjem kolu F grupe Evropskog prvenstva u Sloveniji. Poražena Španija izbegla Litvaniju i zakazala duel sa ćetom Dude Ivkovića.

Prva četvrtina pripala je Italijanima koji su iskoristili očajnu igru Španaca čime su stekli ubedljivu prednost. „Crvena furija“ je u drugom periodu zaigrala dosta agresivnije u odbrani što im je odmah donelo rezultat. Sustigli su rivala i uspeli da izjednače do kraja prvog poluvremena.

Nastavili su Španci sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu. stekli su dvocifrenu prednost na kraju treće četvrtine, a na početku poslednjeg perioda došli su do vođstva od plus 15 poena. „Azuri“ se ipak nisu predavali, pa su serijom od 19:6 stigli na samo dva poena zaostatka. U poslednjim trenucima regularnog dela Datom je suviše lako ušao u reket Španaca i doneo svojoj ekipi produžetke.

Italijani su dominirali u produžecima, Španci su grešili i na kraju je Italija zasluženo došla do pobede, mada ostaje utisak da je Španija propustila priliku da trijumfuje u ovom meču kako bi u četvrtfinalu izbegli neugodnu Litvaniju.

Italijane je predvodio sjajni Alesandro Đentile sa 25 poena i 7 skokova. Pjetro Aradori je dodao 17, a Marko Belineli 16 poena uz 8 skokova. Na ovom meču blistao je Mark Gasol koji je ostvario dabl dabl učinak sa 32 poena i 10 skokova. Serhio Rodrigez je ubacio 18 poena uz 6 asistencija.

Poslednji meč u F grupi na programu je od 21 sat kada se sastaju domaćin turnira Slovenija i Finska.