Košarka

Finci demolirali domaćina (VIDEO)

Objavljeno: 16.09.13 u 22:48

fin+-slo

Košarkaši Finske naneli su ubedljiv poraz Sloveniji rezultatom u poslednjoj utakmici F grupe Evropskog prvenstva u Sloveniji.

Meč je počeo serijom Finaca od 9:0, ali su se Slovenci brzo probudili i serijom od 18:2 preokrenuli rezultat. Sredinom druge četvrtine Finska je uspela da izjednači, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

U drugom poluvremenu Finska je preuzela stvar u svoje ruke. Napravili su još jednu veliku seriju od 20:3 i stekli ubedljivo vođstvo. Sve što su domaćini uspeli da urade do kraja je da priđu na sedam poena zaostatka na pet minuta do kraja, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Fantastični Finci su ubacili 17 trojki iz 32 pokušaja! I to je najbolji pokazatelj kako su došli do trijumfa na ovom meču.

Najefikasniji je bio Džerald Li sa 17 poena. Miko Koivisto i Sasu Salin su dodali po 16 poena, a Šeteri Koponen je ubacio 14 poena. Najzapaženiji kod Slovenaca bio je Boštjan Nahbar sa 15 poena, dok je Zvezdino pojačanje Jaka Blažič ubacio 14 poena.