»Tag:Horhe Lorenco

Horhe Lorenco

VELIKA NAGRADA ARAGONA: Trijumf Lorenca na 800. trci, peh Markesa

| 28. sep 2014. 16:12|0 komentara

Vozač Jamahe Horhe Lorenco trijumfovao je na Velikoj nagradi Aragona. Bila je ovo 800. trka Svetskog šampionata, a 14. trci sezone u kraljevskoj klasi. Španac je na stazi 'Motorlend' do pobede došao u vremenu od 44:20.406 minuta. Drugo mesto zauzeo je vozač NGM Forvard rejsinga Aleš Espargaro, sa deset sekundi zaostatka za pobednikom, a za 17

28. sep 2014. 16:12

VN San Marina: Rosi upisao 107. pobedu

| 14. sep 2014. 17:32|0 komentara

Vozač Jamahe Valentino Rosi došao je do prve pobede posle godinu i tri meseca, trijumfom na Velikoj nagradi San Marina, 13. trci sezone.’Doktor’ je do trijumfa stigao gotovo iz svog dvorišta, jer se staza „Marko Simončeli“ nalazi 20 kilometara od njegove kuće, došao u vremenu od 44:14.586 minuta. Drugo mesto zauzeo je Horhe Lorenco, (1,5

14. sep 2014. 17:32

Lorencu pol pozicija, Markes startuje iz drugog reda

| 13. sep 2014. 16:37|0 komentara

Vozač Jamahe Horhe Lorenco osvojio je prvu pol poziciju ove sezone, pred 13. trku u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata, Veliku nagradu San Marina. Španac je do nje došao sjajnim krugom od 1:33.238 minuta na stazi „Marko Simončeli“, u Mizanu. Drugo mesto, sa samo 51 hiljaditinkom zaostatka, pripalo je Andrei Janoneu na Pramak Dukatiju, ispred sunarodnika

13. sep 2014. 16:37

Honda nastavila niz u Brnu, Pedrosa prekinuo Markesov

| 17. avg 2014. 15:41|0 komentara

Niz fenomenalnog vozača Repsol Honde od deset uzastopnih pobeda prekinuo je niko drugo do njegov timski kolega. Dani Pedrosa je trijumfao na Velikoj nagradi Češke, a Mark Markes, branilac titule, na kraju je bio četvrti. Pedrosa je slavio u vremenu od 42:47.800 minuta. Drugo mesto, sa sekundom zaostatka, zauzeo je Horhe Lorenco na Jamahi, dok se

17. avg 2014. 15:41

Markes najbrži pred VN Češke

| 15. avg 2014. 18:32|0 komentara

Branilac titule Mark Markes bio je najbrži na prvim treninzima pred Veliku nagradu Češke, 11. trku sezone. Ostvario je najbolje vreme na prepodnevnom treningu u Brnu, krugom od 1:56.803 minuta. Imao je samo 37 hiljaditinki prednosti u odnosu na Horhea Lorenca na Jamahi. Treće mesto zauzeo je drugi vozač Repsol Honde i Markesov timski kolega Dani

15. avg 2014. 18:32

Lorenco ostaje u Jamahi do 2016.

| 7. avg 2014. 18:51|0 komentara

Četvorostruki svetski šampion Horhe Lorenco potpisao je novi ugovor sa Jamahom, produživši saradnju do kraja 2016. godine. Lorenco je od debija u kraljevskoj klasi 2009. godine branio boje japanskog tima, sa kojim je osvojio dve titule – 2010. i 2012. godine. Dogovor između Jamahe i Lorenca, objavljen pred Veliku nagradu Indijanapolisa, znači i da će

7. avg 2014. 18:51

Espargaro ispred Markesa, koji je imao težak pad

| 11. jula 2014. 16:57|0 komentara

Aleš Espargaro je ostvario je najbolja vremena na oba treninga pred Veliku nagradu Nemačke, devetu trku Moto GP sezone. Espargaro je najbrži krug na stazi „Zahsenring“ kompletirao za 1:22.041 minut i iza sebe je za 117 hiljaditinki ostavio šampiona Marka Markesa, koji je imao težak pad. Iza Espargara i Markesa našao se Horhe Lorenco na

11. jula 2014. 16:57

Markes ne zna za poraz, osvojio i Italiju

| 1. juna 2014. 15:00|0 komentara

Vozač Repsol Honde Mark Markes ostvario je šestu pobedu zaredom u Moto GP šampionatu, trijumfom na Velikoj nagradi Italije. Markes je u Muđelu slavio u vremenu od 41:38.254 minuta i tako ostao neporažen od početka sezone. Drugo mesto, sa jednom desetinkom zaostatka, osvojio je Horhe Lorenco na Jamahi, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja

1. juna 2014. 15:00

Šampion počistio konkurenciju i u Herezu

| 4. maja 2014. 14:56|0 komentara

I na četvrtoj ovosezonskoj trci Moto GP šampionata prvi kroz cilj je prošao aktuelni šampion Mark Markez koji je na Velikoj trci Španije stazu u Herezu pred više od 100 hiljada gledalaca ubedljivo trijumfovao ispred konkurencije. Mladi Španac na svojoj Repsol Hondi je vodio od starta do cilja i u pojedinim momentima imao je čak i

4. maja 2014. 14:56

Markez nastavio tamo gde je stao prošle sezone

| 5. feb 2014. 9:34|0 komentara

Nakon što su vozači Formule 1 prethodne nedelje obavili prva testiranja za novu sezonu isto će tokom naredna tri dana uraditi i motociklisti koji se takmiče u Moto GP šampionatu. Na prvim treninzima održanim u utorak na stazi Sepang u Maleziji najbolji rezultat ostvario je aktuelni šampion Mark Markez na Repsol Hondi pošto je najbrži

5. feb 2014. 9:34

Markez najbrži na treninzima u Valensiji

| 8. nov 2013. 17:59|0 komentara

Ako ne glavni onda jedan od glavnih kandidata za osvajanje šampionaske titule u Moto GP šampionatu Mark Markez nastavio je da dominira na treninzima u Valensiji. Nekoliko puta smenjivali su se u najbržem krugu Horhe Lorenco na Jamahi, te Markezov kolega iz Honde Dani Pedrosa, da bi mladi Španac na kraji ipak bio najbrži. Rezultati

8. nov 2013. 17:59

Lorenco odložio Markezovo slavlje

| 27. okt 2013. 8:18|0 komentara

Pobedom na pretposlednjoj trci Moto Gran Pri šampionata održanoj na stazi Motegi u Japanu vozač Jamahe Horhe Lorenco odložio je odluku o novom šampionu pošto će tek u Valensiji biti poznato ko će se popeti na tron. Lorenco je u Japanu trijumfovao u vremenu 42:31,291 minuta odnosno vodeći u generalnom plasmanu Mark Markez imao je nešto

27. okt 2013. 8:18

U Japanu prvi kreće Lorenco

| 26. okt 2013. 13:55|0 komentara

Aktuleni svetski prvak Horhe Lorenco startovaće kao prvi na Velikoj nagradi Japana koja se vozi sutra u okviru Moto GP šampionata. Promenljivo vreme tokom treninga i kvalifikacija nije uticalo na španskog vozača Jamahe da ostvari pol poziciju, dok će mladi i talenotvani Mark Markez na Hondi startovati kao drugi. Iznenađujuće dobar u kvalifikacijama bio je

26. okt 2013. 13:55

Trijumf Lorenca, Markez diskvalifikovan

| 20. okt 2013. 8:26|0 komentara

Vozač Jamahe Horhe Lorenco pobedio je na trci za Veliku nagradu Australije i iskoristio je diskvalifikaciju lidera šampionata Marka Markeza da smanji razliku u generlanom plasmanu. Markez je kažnjen crnom zastavom, zato što nije u predviđenom krugu ušao u boks i zamenio motor. Trka u Australiji je zbog jake kiše skraćena, pa je umseto 29, voženo

20. okt 2013. 8:26