0

SUPER ‘B’ LIGA: Poraz Radničkog u Vranju

Objavljeno: 24.03.18 u 21:45

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 15-og kola Super B lige poraženi u Vranju od istoimene ekipe rezultatom 30:28,poluvreme 15:14.

Početak utakmice je pripao igračima domaće ekipe koji održavaju blagu prednost sve do 16-og minuta i izjednačenja (7-7),ali je rezultatska klackalica kratko trajala.Iskusni domaćini sigurnijom igrom i serijom 3-0 dolaze do prve značajnije prednosti (10-7,19-ti min).U 25-tom minutu prednost je iznosila i 4 gola (13-9),ali su igrači Radničkog konsolidovali redove i pogotkom Poskurice odlaze na 10-minutni odmor sa golom zaostatka (15-14).

Drugi deo igre Kragujevčani uspešnom realizacijom Stošića poravnavaju rezultat,ali od tog trenutka igrači Vranja prelaze u konstantno vođstvo koje je iznosilo 3-4 gola prednosti.Pokušali su igrači Radničkog borbenom i požrtvovanom igrom da smanje prednost.Ipak je veliko iskustvo domaćina presudilo i uz večeras raspoloženog Jelića dolaze do 2 nova boda i konačnih 30-28.Radnički,koji je bio uskraćen neigranjem par povređenih prvotimaca je pružio dostojan otpor ekipi koja se bori za vrh tabele.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Darko Milenković sa 8 i Ivan Vokši sa 6 pogodaka a kod Kragujevčana Stefan Stanojev sa 8 i Miloš Stevanović sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice : Milenko Jelić

Vranje 1957 –Radnički 1964: 30-28 (15-14)
Vranje: Hala “SH Vranje”. Gledalaca : 300
Sudije: Dušan I Željko Vasiljević
Sedmerci: Vranje 2 (2), Radnički 8 (8)
Isključenja: Vranje 8 min, Radnički 8 min

Vranje 1957: Breti, Aleksić, Čolović, Petrović, Laković, Pavlović, Jelić, Ristović 4, Pavlović, Milenković 8, Savić 3, Tasić 1, Minić 3, Atanasković 5, Vokši 6.
Radnički 1964: Blagojević, Milosavljević 2, ,Đukić, Stošić 2, Ristić 1, Dobrosavljević, Ilić, , Knežević 1, Simić, Stevanović 6, Radenović 4, Stanojev 8, Poskurica 3, Bogdanović 1, Jovanović ( 20 odbrana), Janićijević .