0

RUKOMET: Radnički slavio protiv Zlatara

Objavljeno: 11.11.18 u 10:34

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 7. kola Super B lige savladali u gostima ekipu Zlatara rezultatom 38:25, poluvreme 15:12 i tako zadržali prvu poziciju na tabeli i posle ove runde takmičenja.

Opterećeni bremenom favorita u ovom susretu, igrači Radničkog nisu dobro otvorili utakmicu. Početna nervozna igra je dala priliku domaćim igračima, poznatim po odličnim partijama na svom terenu, da značajni deo prvog dela igre provedu u vođstvu, koje je dva puta iznosilo i 3 gola prednosti (7:4, 14. min. i 9:6,17. min). Prenuli su se Kragujevčani na krilima dobrih intervencija Dušana Petrovića i u 21. minutu golom Stanojeva poravnavaju rezultat (9:9). Uz rezultatsku klackalicu narednih par minuta, gosti podižu nivo igre i na odmor odlaze vođstvom 3 gola prednosti (12:15).

Samo početnih 9 minuta drugog dela igre Novovarošani su uspeli da održe minus 3, a nakon furiozne serije Radničkog 4:0 stvari polako dolaze na svoje mesto. Prepoznatljiva agresivna odbrana, ubitačni kontranapadi su dali rezultata i prednost Kragujevčana je sve više rasla do konačnih 25:38. Svi igrači Radničkog su dali svoj maksimum, ali su se uz odličnog na golu Petrovića više od ostalih istakli, gotovo po pravilu najefikasniji Bojan Tomić, kao i Stefan Stanojev i Dušan Medić. Niz dobrih igara i pobeda je nastavljen a Kragujevčane do jesenje titule prvaka deli još četiri kola.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Dino Ajanović sa 6 i Đorđe Popović sa 5 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog poslovično golgeterski najraspoloženiji bio Bojan Tomić sa 10 a u stopu ga je pratio i Dušan Medić 7 postignutih golova.

U okviru sledećeg, 8. kola, Kragujevčani će narednog vikenda ugostiti ekipu Priboja.

Zlatar – Radnički 1964 25:38 (12:15)

Nova Varoš: Hala „Nova Varoš“. Gledalaca: 250
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić
Sedmerci: Zlatar 5 (2), Radnički 5 (4)
Isključenja: Zlatar 18 min, Radnički 18 min

Zlatar: Ajanović 6, Popović 5, Bujišić 2, Radičević, Zečević 2, Džekulić, Jozović, Nikolić, Gavrilović, Barjaktarević 3, Mijović 2, Rakonjac 4, Vuković, Rajić 1, Veljković, Matović

Radnički 1964: Bogićević, Blagojević, V. Stevanović 2, Ristić, Mutavdžić, Lekić (1 odbrana, sedmerac), Dobrosavljević 2, Petrović (19 odbrana, 2 sedmerca), Knežević 4, M. Stevanović 2, Radenović 1, Stanojev 6, Bogdanović 4, Tomić 10, Janićijević, Medić 7

Igrač utakmice: Dušan Petrović