0

DO-MI-NA-CI-JA!!! Srbija je Olimpijski šampion u vaterpolu! (FOTO)

Objavljeno: 20.08.16 u 23:56

Reprezentacija Srbije osvojila je zlato na Olimpijskim igrama, pošto je u finalu pobedila Hrvatsku sa 11:7.

Tako je naša selekcija konačno osvojila i jedini trofej koji joj nedostaje. Srbi su šampioni Evrope, sveta, osvajači Svetske lige, a sada i Olimpijski šampioni.

Od početka je naša selekcija nametnula svoju igru i odmah je bilo jasno da će samo čudo sprečiti „delfine“ da dođu do najvećeg uspeha ove fenomenalne generacije.

Prvi napad imali su Hrvati, ali nisu uspeli da organizuju.

Iskoristili smo odmah igrača više i Pjetlović se prvi upisao u strelce. U narednom napadu Hrvati su imali igrača više, ali nisu uspeli da ga iskoriste.

Posle tri minuta igre Sukno je pogodio i izjednačio na 1:1.

Na četiri minuta do kraja Mandić se sjajno izborio sa čuvarem i uspeo da pošalje loptu pod prečku. Odličan na golu bio je Mitrović

Na 3:1 povećao je Stefan Mitrović, Hrvati odnah traže tajm aut. Odmah posle pauze Garsija je smanjio na 3:2.

U drugoj četvrtini mi smo prvi imali loptu, ali je zaustavljen Prlainović.

Hrvati su pokušavali s dva centra, ali se Srbija ponovo dobro branila.

Ponovo je Mitrović dobro odbranio bombu Sukna.  Prenervozan je bio Ivica Tucak, selektor Hrvatske, uporno je pokušavao da utiče na sudije, pa je dobio žuti karton.

Nismo iskoristili igrača više, ali smo ipka dali gol. Nikić za 4:2. I dalje je odlično funkcionisala odbrana , a Gocić je u narednom napadu fenomenalnim lobom doveo Srbiju do 5:2.

Na dva minuta do kraja konačno su i Hrvati iskoristili igrača više, Šetka je smanjio prednost Srbije.

Kakva golčina Mandića za 6:3!

Počlo je golom Burića u trećoj četvrtini. Posle dva i po minuta Filipović postiže novu golčinu za 7:4! Mitrović je bio sjajan na golu i držao naš tim u osetnoj prednosti.

Na isti način Filipović donosi prednost od četri gola.

Konačno su i naši protivnici iskoristili igrača više i preko Sukna smanjili na 8:5. Neverovatno šraubom na 12 sekundi pre kraja treće četvrtine, Mandić je povećao na 9:5. Već na početku poslednje četvrtine Pjetlović je doneo pgromnu prednost Srbiji, 10:5

Sukno je jedini bio svetla tačka Hrvatskog tima, ali je prednost Srbije u tim trenucima bila ogromna.

Novim golom na 3,29 do kraja Mandić je novim fenomenalnim pogotkom zapečatio sudbinu Hrvata, 11:6.

Uzvratio je Garsija i smanji na 11:7.