0
Odbojka

SVETSKI KUP: Nova pobeda odbojkašica, pala je i Koreja

Objavljeno: 27.08.15 u 13:10

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i četvrtu uzastopnu pobedu na Svetskom kupu koji se održava u Japanu.

Naša selekcija je u 5. kolu bila bolja od Južne Koreje rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:19, 25:16, a meč je trajao jedan sat i 19 minuta.

Izabranice Zorana Terzića su bile apsolutno nadmoćne i dominantne odnosno gotovo tokom celog meča su imale rezultatsku prednost izuzimajući sredinu drugog seta kada su Korejanke serijom poena uspele da dođu do izjednačenja.

Naša reprezentacija je osvojila čak 43 poena iz napada naspram 27 koliko ih je uzela Koreja, a Srpkinje su dominirale i u bloku (9:1) i servisu (5:2) odnosno pravile su manje grešaka.

Sledeći meč reprezentacija Srbije igra u nedelju protiv selekcije Dominikanske Republike.