1
Odbojka

SVETSKA LIGA: Srbija savladala prvaka sveta!

Objavljeno: 18.07.15 u 00:37

Odbojkaška reprezentacija Srbije je u okviru B gupe Svetske lige u Brazilu savladala svetskog šampiona Poljsku 3:2 (18:25, 25:22, 22:25, 25:22, 15:13) i igraće u polufinalu protiv selekcije SAD.

Učenici Nikole Grbića nisu dobro ušli u meč i prvi set su lako „predali“ Poljacima 25:18. U nastavku utakmice „orlovi“ su zaigrali dosta bolje i sa 25:22 stigli do izjednačenja u setovima 1:1. Identičan rezultat viđen je u trećem i četvrtom setu, jednom u korist Poljske i jednom Srbije.

Poljaci su pre ovog meča bili sigurni učesnici polufinala Svetske lige, te je peti set bio odlučujući za Srbiju, jer je samo pobeda naš tim vodila među četiri najbolje selekcije Svetske lige. Igralo se poen za poen sve do 13:13, kada je Atanasijević smečom doneo meč loptu Srbiji 14:13. Odmah smo je iskoristili, pošto je Jovović servisom zbunio primača Zlatinskog i nacionalnom timu doneo plasman u polufinale.

Tamo nas očekuje duel sa SAD sa početkom u 18 časova po našem vremenu.