0

Ostrvljani proterali pingvine (VIDEO)

Objavljeno: 26.10.13 u 09:21

185883298_slide

Fino iznenađenje napravili su hokejaši Njujork Ajlandersa koji su na gostovanju u Pitsburgu pobedili favorizovane Pingvinse sa 3:4.

Bio je to vrlo zanimljiv meč na kome su obe ekipe igrale u naletima. Ajlandersi su poveli sredinom prve trećine golom Molsona ali je ek nekoliko minuta kasnije Jokinene izjednačio.

Pingvinsi do prve prednosti stižu golom Krozbija u drugoj trećeini. Završni period ispostaviće se bio je najuzbudljiviji. Prvo je u 13. minutu Nilsen izjendačio na 2:2, da bi ni trideset sekundi kasnije Pingvinsi ponovo poveli golom Ingelanda.

Međutim ni rezultat 3:2 nije dugo staja na semaforu jer je samo oko 50 sekundi kasnije novo izjednačenje Ajlandersima doneo Buišar, da bi pet minnuta kasnije Bejli postigao pobedonosni gol za goste.

Pitsburg – Njujork Ajlanders 3:4
Kolumbus – Toronto 5:2
Otava – Anahajm 1:2
Florida – Bafalo 1:3
Sent Luis – Vankuver 2:3
Kolorado – Karolina 2:4