1

Mučenje šampiona /VIDEO/

Objavljeno: 10.08.13 u 20:52

Crno-beli pobedili Novi Pazar uz pomoć sudija, ali i igrali kriminalno loše – 4:3.

Čudnija utakmica nije dugo viđena u Srbiji, a posle svega viđenog zaključak je jasan – u Jelen Superligi sve je moguće.

Pazarci su za meč jedva uspeli da skupe 11 igrača kako bi nesmetano odigrali utakmicu, a uz to na klupi nisu imali nikoga ko je u zapisniku bio upisan kao trener ekipe.

Čudo neviđeno.

Idemo li hronološkim redom onda dolazimo do katastrofalno loše igre obe kipe, pa užasne greške sudije Vladimira Nedeljkovića, koji je loše oprocenio jednu intervenciju Ibrahima Arifovića i poslao ga us fvlačionicu. A fudbaler Pazara loptu nije udario rukom, već ga je pogodila u telo, ali je to sudija iz Jagodine okarakterisao kao penal.

Idemo dalje.

Pazarci su i s igračem manje stigli do izjednačenja preko Miljana Mutavdžića u 88. minutu, a pre toga su dva puta vodili, golovima Nemanje Vidakovića u 17. i Admir Keca u 35. minutu. Kao opasku još da kažemo da su golove za crno-bele do tada postigli Miloš Jojić u 20 i Aleksandar Mitrović u 53. iz penala i 56. minutu.

Elem, da se vratimo na poentu. Pazarci su se od izjednačenja toliko valjali po terenu, da je to bilo teško gledati, a partizan nije mogao da veže dva tačna pasa.

A onda novi spektakl. Predrag Luka pravi faul nad golmanom Milošem Budakovićem, ali preslabi arbitar iz Jagodine je i to prevideo i Partizan je preko brzonogog fudbalera stigao do pobede.

Onda u poslednjem minutu meča, pazarci idu u kontru, Filip Malbašić protivnika zaustavlja s dve ruke i sprečava kontru, ali dobija crveni karton, pa je utakmica završena s jednakimbrojem igrača na terenu.

Tok meča:

90+4′ – Sudija Nedeljkovi’ je odsvirao kraj utakmice, a pre toga \uti karton dobio je Predrag Luka

90′ – Igraće se četiri minuta nadoknade vremena, Malbašić u 92. minutu dobija drugi žuti karton te će poslednja dva minuta biti izjednačen broj igrača na terenu

88′ – GOOOOOOOOOOOOOOL 4:3 Luka postiže gol posle smušene reakcije odbrane Pazara, pogodak je na kraju priznat na asistenciju sudije iza gola koji je glavnom arbitru poručio da je lopta prešla gol liniju

86′ – Kojić posle asistencije Mitrovića šutira pored gola

83′ – Kojić odlazi mnogo ukoso posle pasa Malbašića pa je njegov udarac završio pored gola

82′ – Lopta posle centaršuta Luke preleće Mitrovića koji je bio u naletu, a potom Kojić ne uspeva da uradi ništa konkretno

77′ – Jojić odličnim udarcima iz daljine najpre pogađa stativu, a već u sledećem napadu mu brani golman Novog Pazara

76′ – Popović se šeta kroz šesnaesterac Partizana i na kraju je izborio korner posle kojeg je Mutavdžić mogao da donese prednost Pazaru

75′ – Saša Ilić ulazi na teren umesto Erika Đembe Đembe

73′ – GOOOOOOOOOOL 3:3 Novi Pazar sa igračem manje posle prvog kornera Miljan Mutavdžić donosi izjednačenje Pazaru

70′ – Bihorac šutira pored gola Živkovića

67′ – Sin Bajra Župića (nekadašnjeg prvotimca Partizana) Sead, koji se našao u prvom timu Novog Pazara, dobija žuti karton

63′ – Budaković istrčava sa gola i prekida kontru Partizana, ali golman Novog Pazara ostaje da leži na terenu nakon što ga je u naletu zakačio Kojić

62′ – Prvi fudbaler Partizana koji je dobio žuti karton je Malbašić

58′ – Luka menja bledog Grbića

56′GOOOOOOOOOOOOOL  3:2  Aleksandar Mitrović samo tri minuta kasnije postiže svoj drugi gol i dovodi stvari na svoje mesto, zbog neprimerenog radovanja cebtarfor Partizana dobija žuti karton

53′GOOOOOOOOOOOOOOL 2:2 Mitrović realizuje jedanaesterac, mada je golman Pazaraca zamalo uspeo da odbrani

52′ – Penal za Partizan i crveni karton za Arifovića. Posle udarca Mitrovića u bloku se našao Arifović u prvi mah se činilo da je igrao rukom pred svojim golom, Nedeljković je procenio da je penal, a na ponovljenom snimku nije bilo lako utvrditi da li se fudbaler Novog Pazara služio rukom

50′ – Centaršut Jojića odlazi u gol aut

46′ – Nemanja Kojić je u igru ušao umesto Nikole Ninkovića, Saša Ilić još uvek nije u igri

Pomoćni trener Partizana Zvonko Varga najavljuje da bi već u poluvremenu moglo da dođe do određenih izmena odnosno da će na teren već od 46. minuta Saša Ilić i Nemanja Kojić, dok bi Predrag Luka naknadno bio ubačen u igru.

45+3′ – Sudija Nedeljković svira kraj prvog poluvremena u kojem je Novi Pazar iz tri šanse dao dva gola, dok je Partizan blago rečeno bio očajan

45+1′ – Očajan šut Ninkovića, lopta završava daleko pored gola

45′ – Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

43′ – Golman Novog Pazara Miloš Budaković je povredio desnu šaku, ali ipak nastavlja meč pošto gosti nemaju rezervnog čuvara mreže na klupi

39′ – Arifović dobija prvi žuti karton na meču, posle slobodnog udarca Obradović ne pogađa glavom

34′ GOOOOOOOOL 1:2 Admir Kecap je odlično istrčao kontru, obišao Živkovića, uputio loptu ka praznom golu, a Obradović je sprovodi u mrežu u padu

33′ – Malbašić pokušava udarcem iz daljine, ali prebacuje gol Pazaraca.

31′ – Ponovo je Nemanja Vidaković bio u dobroj prilici, ali su ovog puta defanzivci Partiyana izblokirali njegov udarac

28′ – Trenutno vlada malo zatišje na stadionu Partizana, lopta je uglavnom u nogama crno-belih, koji su nakon brzog izjednačenja malo usporili ritam igre

20′ – GOOOOOOOOOOOOOOOL 1:1 Posle samo tri minuta Jojić posle odli;ne asistencije Mitrovića lagano ubacuje loptu u gol Novog Pazara.

17′ – GOOOOOOOL 0:1,  Posle udarca Popovića Živković odbija loptu do Vidakovića koji je rutinski sprovodi u mrežu Partizana.

10′ – Ninković šutira sa 10-ak metara iskosa, ali lopta nije ni blizu gola gostiju

5′ – Nakon prvog kornera koji je za Partizan izborio Mitrović Gulan se našao u vrlo dobroj poziciji, ali je njegov udarac odbranio golman Budaković.

1′ – Već u prvom minutu dobru priliku za gol imao je Milan Obradović čiji udarac glavom je završio pored gola Pazaraca

Fudbaleri Partizana sezonu u Jelen Superligi započinju utakmicom protiv Novog Pazara i to pred svojim navijačima. Crno-beli će pokušati da protiv Pazaraca poprave utisak sa mečeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona u kojima su se propisno obrukali kako protiv jermenskog Širaka kojeg su nakon dva remija ipak eliminisali, tako i protiv bugarskog Ludogoreca koji je srpskog šampiona poslao u plej-of fazu Ligu Evrope.

Trener Vuk Rašović sa jedne i Milan Milanović (koji se inače ne nalazi na klupi iz administrativnih razloga) sa druge strane odlučili su da na teren izvedu sledeće sastave:

Partizan: Živković, Aksentijević, Gulan, Ostojić, Obradović, Đemba Đemba, Ninković, Grbić, Jojić, Malbašić, Mitrović.

Novi Pazar: Budaković, Lotinac, Mutavdžić, Kadrić, Popović, Vidaković, Kecap, Bihorac, Arifović, Župić, Marković.

Zbog neizmirenih obaveza prema Zajednici Superligaša Novi Pazar na ovom meču ne može da računa na letošnja pojačanja odnosno na igrače koji su došli iz kulskog Hajduka pa će ceo meč morati da odigraju igrači koji su se našli u početnom sastavu.