»Tag:štutgart

štutgart

BUNDESLIGA: Štutgart okusio ukus pobede prvi put u 2019. godini za beg sa dna

| 3. mar 2019. 18:26|0 komentara|Hotsport

Štutgart slavi, i to prvi put u 2019. godini! Prvi trijumf još od sredine decembra prošle godine, fudbaleri Štutgarta upisali su danas pred svojim navijačima protiv Hanovera 5:1 (3:0). "Švabe" su tako prekinule crni niz od osam prvenstvenih dvoboja bez slavlja, tokom kojih su od moguća 24 osvojili svega dva boda. Sigurnu pobedu domaćih već u četvrtom minutu najavio je iskusni Mario Gomez, da bi skoro duplo mlađi, 18-godišnji Turčin Ožan Kabak do kraja prvog poluvremena postigao dva gola, i to prva u karijeri, za više nego ubedljivu prednost 3:0 nakon prvih 45 minuta. Ožan KabakFoto: Guliver/Getty Images/Christian Kaspar-Bartke Ožan Kabak proslavlja prvenac u Bundesligi Brazilac Žonatas sredinom nastavka smanjio je na 3:1, ali je desetak minuta kasnije imao nesreću da se nakon šuta Stivena Zubera lopta upravo od njega odbije u gol Hanovera, čime je Štutgart ponovo stigao do tri gola prednosti. Zuber je u kratkom vremenskom intervalu, tačnije nakon tri minuta, postigao još jedan gol, za više nego ubedljiv trijumf domaćih 5:1. Ovom pobedom Štutgart je današnjeg rivala ostavio u zoni ispadanja, na pet koraka zaostatka, dok se Augzburgu, koji je poziciju iznad, približio na samo dva boda. Podsetimo, dve poslednjeplasirane ekipe direktno će ispasti u Cvajtu, dok će treći najslabije plasirani tim igrati baraž za opstanak u Bundes ligi.

3. mar 2019. 18:26