»Tag:Bundes liga

Bundes liga

SUBOTIĆ RAZOČARAN: Krivo mi je što smo izgubili zbog mojih grešaka

| 2. nov 2014. 10:13|0 komentara

Srpski defanzivac Borusije iz Dortmunda Neven Subotić izjavio je da mu je žao što je njegov tim poražen od Bajerna sa 2:1 kao posledica njegovih grešaka. "Milioneri" se nisu proslavili u derbiju 10. kola Bundeslige pošto su pretrpeli poraz od Bajerna. Doskorašnji reprezentativac Srbije ušao je na poluvremenu utakmice umesto povređenog Matsa Humelsa, posle čega je

2. nov 2014. 10:13

BUNDES LIGA: Volfsburg ubedljiv, očajan dan za Srbe (VIDEO)

| 1. nov 2014. 17:56|0 komentara

Danas je nastavljeno 10. kolo Bundes lige, a pobede su zabeležili Verder, Ajntraht, Volsfburg i Hamburger. Najubedljivije je slavio Volsfburg, zahvaljujući hrvatskom reprezentativcu Ivanu Perišiću i Kevinu De Brujnau - i dve asistencije. Svih 90 minuta za Štutgart odigrao je mladi srpski reprezentativac Filip Kostić. Poraz su pretrpeli i Slobodan Medojević i Aleksandar Ignjoski sa Ajntrahtom,

1. nov 2014. 17:56

GVARDIOLA JASAN: Želim mnogo više od Gecea

| 25. okt 2014. 10:25|0 komentara

Šef stručnog štaba minhenskog Bajerna, Pep Gvardiola, izjavio je da očekuje mnogo bolje partije od reprezentativca Nemačke, Marija Gecea. Gece za sada ima odličnu sezonu, najbolji je strelac Bundeslige sa šest pogodaka, dok je u Ligi šampiona jednom uspeo da pogodi cilj. Međutim, to ne zadovoljava apetite Gvardiole: - Želim više od njega, on ima sjajan

25. okt 2014. 10:25

BUNDES LIGA: Đurđićevom Ausburgu trijumf sa bele tačke (VIDEO)

| 28. sep 2014. 17:45|0 komentara

U šestom kolu prvenstva Augsburg je minimlcem savladao Hertu, pošto je kapiten Paul Verheg u 27. minutu bio siguran izvođač penala. U taboru kluba iz Berlina tvrde da penala nije ni bilo, te da je posle odličnog pasa Nikole Đurđića u prazan prostor, Raul Bobadilja sam pao. Kako god, Ausburg je sačuvao rezultat, a Herta je

28. sep 2014. 17:45

BUNDES LIGA: Volfsburg i Rodriges demolirali Bajer (VIDEO)

| 21. sep 2014. 18:58|0 komentara

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Bajer sa 4:1 u pretposlednjem meču četvrtog kola Bundeslige i tako gostima iz Leverkuzena naneli prvi poraz ove sezone. Volfsburg je došao do prvog trijumfa ove sezone i onemogućio Bajer da se vrati na čelo tabele. Dva gol, iz penala i igre postigao je Rodriges, po jedan Drmić, Vierinja i Hant.

21. sep 2014. 18:58

BUNDESLIGA: Japanac održao čas fudbala u pobedi Dortmunda (VIDEO)

| 13. sep 2014. 18:03|0 komentara

Bajern je bio siguran protiv Štutgarta, Borusija protiv Frajburga, Majnc protiv Herte, dok su Hofenhajm i Volfsburg remizirali (1:1), a Padeborn i Keln odigrali bez golova.  Šinđi Kagava se vratio u Borusiju ovog leta, a danas je bio ključni igrač u pobedi Milionera nad Frajburgom – 3:1. U 34. minutu je uposlio Groskrojnca, ovaj Ramosa za vođstvo.

13. sep 2014. 18:03

Dva remija kompletirala prvo kolo Bundes lige (VIDEO)

| 24. avg 2014. 19:59|0 komentara

Novajlija u Bundesligi Paderborn je danas odigrao prvu utakmicu u prvenstvu i malo je nedostajalo da osvoje sva tri boda. Da tako ipak ne bude pobrionuo se Ko Pen u 94. minutu, izjednačio je sa bele tačke. Za goste je debitovao i srpski fudbaler Filip Đuričić, a u igri je proveo 83. minuta. Majnc je poveo u

24. avg 2014. 19:59

BL: Hanover posle preokreta slavio nad Šalkeom (VIDEO)

| 23. avg 2014. 18:44|0 komentara

Hanover je posle preokreta savladao Šalke sa 2:1, u premijernom meču prvog kola Bundeslige. Uspešan na domaćem terenu bio je i Hofenhajm, koji je porazio Augsburg – 2:0 (2:0), dok je Frankfurt golom Harisa Seferovića pobedio ekipu Frajburga. Herta i Verder iz Bremena odigrali su nerešeno, 2:2, a u duelu Kelna i Hamburger SV nije

23. avg 2014. 18:44

Babović se seli u Nemačku?

| 19. juna 2014. 18:10|0 komentara

Mnogo se spekulisalo oko toga gde će fudbaler Voždovca Stefan Babović nastaviti karijeru. FOTO:STARSPORT Šuškalo se da su njegovu selidbu na Marakanu stopirali vođe navijače, koji smatraju da njemu, kao bivšem igraču večitog rivala nije mesto u Crvenoj zvezdi. Posle toga se pojavila informacija da će se vratiti u Partizan, ali se i to

19. juna 2014. 18:10

Bundesliga: Het-trik Aubamejanga, šest golova Herte protiv Ajntrahta /VIDEO/

| 10. avg 2013. 17:25|0 komentara

Počela je nova sezona u nemačkom fudbalskom šampionatu a danas je u terminu od 15.30 odigrano pet utakmica. Vicešampion i osvajač Superkupa Nemačke Borusija iz Dortmunda gostovala je Augsburgu i na kraju lako slavila sa 4:0 (1:0). Odličnu partiju pružio je Pjer Emerik Aubamejang koji je postigao het - trik za "milionre", dok je četvrti

10. avg 2013. 17:25

Pobeda Frajburga

| 5. maja 2013. 17:32|0 komentara

Fudbaleri Frajburga savladali su u utakmici 32. kola Bundes lige na svom stadionu ekipu Augsburga sa 2:0 (1:0). Domaće je do prednosti doveo Makiadi u 30. minutu igre, a na drugi gol čekalo se do 61. minuta kada je Šmid postavio konačan rezultat. Frajburg je trenutno na šestom mestu Bundes lige sa 48 bodova, jednim

5. maja 2013. 17:32

Remi Borusije i Bajerna

| 4. maja 2013. 20:48|0 komentara

Sudar šampiona i vicešampiona Nemačke, odnosno uvertira pred finale Lige šampiona između Borusije i Bajerna završena je na Vestfalenu nerešeno 1:1. Meč odigran u okviru 32. kola Bundes lige doneo je obilje uzbuđenja, više izglednih šansi imali su "milioneri" ali su što zbog pomanjkanja koncentracije, odnosno zbog sjajnog Manuela Nojera ostali bez pobede. Dortmund je

4. maja 2013. 20:48

Trijumf Bajera i Ajntrahta

| 4. maja 2013. 17:39|0 komentara

Odigrano je pet utakmica 32. kola Bundes lige, a za danas je nam je još ostao šlager nemačkog prvenstva u kome se sastaju finalisti Lige šampiona Borusija iz Dortmunda i Bajern. Ali da se vratimo na odigrane mečeve. Trećeplasirani Bajer iz Leverkuzena gostovao je ekipi Nirnberga u rutinski stigao do trijumfa od 2:0 (1:0). Mogli

4. maja 2013. 17:39