0

Trijumf Bajera i Ajntrahta

Objavljeno: 04.05.13 u 17:39

ay103935854epa03587019-leve1-e1361645745562

Odigrano je pet utakmica 32. kola Bundes lige, a za danas je nam je još ostao šlager nemačkog prvenstva u kome se sastaju finalisti Lige šampiona Borusija iz Dortmunda i Bajern.

Ali da se vratimo na odigrane mečeve.

Trećeplasirani Bajer iz Leverkuzena gostovao je ekipi Nirnberga u rutinski stigao do trijumfa od 2:0 (1:0). Mogli su gosti da pobede i sa kojim golom više, ali su pored nekoliko izgeldnih prilika promašili i penal u 81. minutu tačnije Sidni Sem je pogodio stativu.

Aspirindžije su do prednosti stigle u 26. minutu kada je Toprak glavom na par metara od gola poslao loptu u mrežu nakon korenra koji je izveo Kastro. Konačnih 2:0 sa bele tačke postavio je Kisling u 62. minutu utakmice.

Ajtraht je u Frankfurtu sa 3:1 (1:0) savladao ekipu Fortune Mejer je u 30. minutu doveo Ajntraht do prednosti pošto je preciznim šutom sa oko 12 metara savladao golmana gostiju.

Na novi pogodak čekalo se do 50. minuta, a tada je Srđan Lakić povećao prednost domaćih. Fortuna je smanjila u 78. minutu igre  golom Šahina, da bi konačnih 3:1 za anjntraht svojim drugim golom na utakmici postavio Mejer.