1

TRL: Novi trijumf Partizana, maksimalan učinak u Splitu

Objavljeno: 22.11.15 u 20:23

Sa splitskog proputovanja Partizan se vraća sa maksimanih šest bodova. U desetom kolu crno-beli su pobedili POŠK sa 14:7 (4:1, 4:2, 4:2, 2:2), a pre dva su bili bolji od Mornara (12:6).

Posle nepuna četiri minuta četa Vladimira Vujasinovića je vodila sa 3:0, a tri razlike je bilo i na kraju prve četvrtine (4:1). Već u drugoj četvrtini imali su gosti i „+ 6“, kada je najefikasniji igrač meča Marko Manojlović pogodio mrežu za 7:1.

POŠK je početkom drugog poluvremena smanjio na 4:8, ali brzo su Beograđani „dodali gas“. Najveću prednost srpski šampion imao je tri minuta pre kraja, kad je vodio sa 13:5. Domaći su smanjili na 13:7, da bi tačku tri sekunde pre kraja pogotkom sa igračem više stavio je Dimitrios Tikas.

Najefikasniji igrač meča bio je centar Partizana Marko Manojlović sa četiri gola. Nikola Jakšić i Marko Janković su dali po dva, a Lukas Gilen, Dimitris Tikas, radomir Drašović, Draško Gogov, Mateja Asanović i Filip Radojević po jedan.

Takmičenje u TRL se nastavlja krajem januara, posle Evropskog prvenstva u Beogradu, a Partizan drugi deo prvenstva dočekuje sa 16 bodova, na četvrtom mestu.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]POŠK – Partizan 7:14 (1:4, 2:4, 2:4, 2:2)
Bazen Poljud. Gledalaca: 300. Sudije: Bura (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: POŠK 12 (2), Partizan 12 (7). Peterci: POŠK 1 (1), Partizan 1 (1)
POŠK: Anić (10 odbrana), Lapins, Prižmić 1, Ćorušić 1, Gadža 1, Borovčić-Kurir, Rončević 1, Stipić 1, Bebić, Delić, Bego, Reis, Sarić, Butić 2.
PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (7 odbrana), Gilen 1, Tikas 1, Manojlović 4, Subotić, Drašović 1, Gogov 1, Jakšić 2, Janković 2, Lazić, Adžić, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1.[/stextbox]