0

Počišćeni Ostrvljani

Objavljeno: 19.02.13 u 15:11

image(1)

Hokejaši Filadelfija Flajersa urnisali su na gostovanju ekipu Njujork Ajlandersa sa 7:0. Sve je polazilo za rukom hokejašima Flajersa u „velikoj jabuci“ a da će Ajlandersi doživeti katastrofu najavio je Klod Žiru već u prvom minutu utakmice kada je načeo mrežu domaćih.

Ipak u prvoj trećini nije bilo više golova ali zato jeste u ostale dve i to po tri u svakoj.

Ponovo su Flajersi na početku perioda postigli gol i to je učinio Met Rid. Do 3:0 gosti stižu u 8. minutu druge trećine kada je Brejdan Šen u situaciji sa igračem više savladao Nabokova.

Sedam minuta kasnije Klod Žiru svojim drugim golom povećava na 4:0 što je i ostao rezultat posle dve trećine hokeja.

Goleadu Flajersa nastavio je Zek Rinaldo u 4. minutu poslednje trećine, a potom je na scenu stupio Deni Brijer i golovima u 11. i 18.  minutu postavi konačan rezultat.

Otava – Nju Džersi 2:1
Filadelfija – Njujork Ajlanders 7:0
Nešvil – Kolorado 5:6
Karolina – Montreal 0:3
Toronto – Florida 3:0
Kalgari – Finiks 0:4
Kolumbus – Anahajm 2:3