Reprezentativke Srbije u kajaku sestre Olivera i Nikolina Moldovan održale su u sredu ’Olimpijski čas’ osnovcima u Ivanjici. Učesnici ’Olimpijskog časa’ prošli su na platou ispred Doma kulture pet stanica koje simbolizuju pet kontinenata i pet olimpijskih vrednosti : radost igre, fer plej, poštovanje, izuzetnost i jedinstvo duha, tela i uma. Na svakoj od stanica

25. sep 2013. 20:26

SP: Bronza za sestre Moldovan!

| 1. sep 2013. 14:23|0 komentara

Srpske kajakšice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su danas bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Duizburgu u disciplini k-2 na 200 metara, prenela je agencija Tanjug. Sestre Moldovan su finalnu trku završile na trećem mestu u vremenu 38.223 sekunde, iza posada Nemačke (37.525) i Poljske (38.181). Marko Dragosavljević je zauzeo sedmo mesto u discipilni k-1 na 200

1. sep 2013. 14:23

SP: Dva sedma mesta za srpske kajakašice

| 31. avg 2013. 18:22|0 komentara

Srpske kajakašice Olivera i Nikolina Moldovan osvojile su danas sedmo mesto na Svetskom šampionatu u Duizburgu u disciplini k-2 na 500 metara, prenosi Tanjug. Sestre Moldovan su finalnu trku završile u vremenu 1:51,282 minut. Zlato je pripalo Nemicama Fransiški Veber i Tini Diece, dok je "nesuđena" srpska reprezentativka Nataša Janić zajedno sa Katalin Kovač donela srebro

31. avg 2013. 18:22

SP: Još dva finala za srpske posade

| 31. avg 2013. 12:45|0 komentara

Nastavlja se uspešan dan srpskih kajakaša na Svetskom prvenstvu u Duizburgu. Nakon trijumfa Obradovićeve i Filipovićeve u B finalu, Marko Novaković i Ognjen Filipović, kao i sestre Olivera i Nikolina Moldovan plasirali su se u finale u disciplini K-2 na 200 metara. Filipović i Novaković su svoju polufinalnu trku završili u vremenu od 32.281 sekundi i

31. avg 2013. 12:45

SP: Sestre Moldovan u finalu

| 29. avg 2013. 19:59|0 komentara

Srpske kajakašice Nikolina i Olivera Moldovan obezbedile su plasman u finale Svetskog prvenstva u disciplini K-2 na 500 metara. Sestre Moldovan su zauzele drugo mesto u svojoj polufinalnoj grupi sa vremenom od 1:44.025 minuta. Prve su bile Beloruskinje Kudzenska i Litvinčuk sa 1:42.758 minuta. Ovo je treće finale na Svetskom prvenstvu za srpske reprezentativce pošto

29. avg 2013. 19:59

Četiri medalje za kajakašice

| 15. jula 2013. 21:34|0 komentara

Poslednjeg dana kajakaškog takmičenja na Univerzijadi u Kazanju tri srpske posade veslale su u četiri disicpline i ostvaren je maksimalan učinak. Osvojene su četiri medalje - srebro i tri bronze. Nikolina Moldovan je osvojila bronzanu medalju u olimpijskoj disciplni k-1 200m. Ona je najkraću kajakašku deonicu preveslala za 42 sekunde, 401 stotinku stigavši na cilj

15. jula 2013. 21:34

Sestre Moldovan najbrže u polufinalu kajaka

| 14. jula 2013. 17:26|0 komentara

Srpske kajakašice Nikolina i Olivera Moldovan plasirale su se u finale u disciplini K2 500 metara na Univerzijadi u ruskom Kazanju. Sestre Moldovan su ostvarile najbolji rezultat u polufinalu od 1:51,689 što je bilo skoro tri sekunde brže od ruskog dvojca Natalije Lobove i Anastasije Lavrove. Strelac Igor Čotra zauzeo je 17. mesto u kvalifikacijama

14. jula 2013. 17:26

Dva zlata i bronza za kajakaše

| 19. maja 2013. 16:16|0 komentara

Sjajni rezultati srpskih kajakaša u Češkoj se nastavljaju, na Svetskom kupu u Račicama Marko Dragosavljević je danas osvojio zlato u disciplini k-1 na 200 metara, a zlatnu medalju su osvojile i sestre Moldovan u disciplini K-2 na 200 metara. Osvojili su srpski kajakaši još jednu medalju u nedelju, a to su učinili Simo Boltić i

19. maja 2013. 16:16