0

SP: Bronza za sestre Moldovan!

Objavljeno: 01.09.13 u 14:23

sestre Moldovan

Srpske kajakšice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su danas bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Duizburgu u disciplini k-2 na 200 metara, prenela je agencija Tanjug.

Sestre Moldovan su finalnu trku završile na trećem mestu u vremenu 38.223 sekunde, iza posada Nemačke (37.525) i Poljske (38.181).

Marko Dragosavljević je zauzeo sedmo mesto u discipilni k-1 na 200 metara (35.203), dok su Ognjen Filipović i Marko Novaković bili deveti u finalu discipline k-2 na 200 metara (32.946).

Antonija Nađ je finalnu trku u disciplini k-1 na 5.000 metara prošla kao šesta kroz cilj (22:55.242), a bez plasmana ostao je Marko Tomićević, koji je odustao od trke na 5.000 metara.

Od ostalih srpskih predstavnika u borbi za medalje popodne će se takmičiti četverac u sastavu Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić u disciplini k-4 na 1.000 metara, dok će Simo Boltić (k-1 500) i Milenko Našagaćin – Vladimir Torubarov (k-2 500) veslati u B finalima.