PROMENA PRAVILA U NFL: Vlasnici doneli odluku koja se neće svideti navijačima!

Objavljeno: 23.05.17 u 21:48

Jedna od odlika NFL lige jeste veoma mali broj mečeva koji je okončan nerešeno, od 2012. godine bilo ih je samo pet.

Ipak, čini se da je ta tradicija blizu kraja, pošto će naredne sezone važiti nešto drugačija pravila.

Kako je odlučeno na sastanku vlasnika timova, naredne sezone će produžeci, umesto 15, trajati deset minuta.

To u suštini daje mogućnost jednoj od ekipa da dugim napadom ostavi protivnika praktično bez prilike da postigne poene.

Prema dosadašnjim pravilima, ukoliko jedan tim postigne tačdaun, utakmica se završava. Ukoliko, međutim, napad bude završen odbranom ili šutem za tri poena, protivnička ekipa dobija loptu i priliku da stigne do pobede, ili da, ukoliko postigne takođe tri poena, „produži“ utakmicu za još jedan posed.

Smanjivanjem na deset minuta, tim koji prvi dobije loptu dolazi u situaciju da, ukoliko bi napad tekao bez problema, praktično drži loptu do samog kraja, a potom šutem stigne do trijumfa.

Do sada je najduži „drajv“ u istoriji lige trajao 13 minuta i 27 sekundi (Tenesi Ojlersi, protiv Dalas Kaubojsa 27. novembra 1997. godine), što znači da bi, da je u pitanju bio produžetak, Kauboji imali šansu da uzvrate.

Takođe, izvesno je da će skraćivanje za pet minuta dovesti do mnogo više mečeva koji će biti okončani bez pobednika, što posebno ne ide na volju navijačima, pogotovo nakon što je duel između Sijetla i Arizone protekle sezone okončan rezultatom 6:6.

Da li će biti nekih novih pravila, videćemo, ali ovo je za sada najveća promena pred početak nove sezone.