0
Američki fudbal

NFL: Sinsinati lagano protiv Majamija (VIDEO)

Objavljeno: 30.09.16 u 08:45

U prvom meču četvrte nedelje američke NFL, Sinsinati je na svom terenu bez većih problema savladao ekipu Majami Dolfinsa rezultatom 22:7.

U susret četvrte nedelje obe ekipe su ušle sa skorom 1-2, i obe su imale imperativ pobede, pogotovo Sinsinati nakon dva vezana poraza od Denvera i Pitsburga. Na kraju je presudila veća želja igrača Bengalsa da ostanu u trci za plasman u plej of.

Prvi su do poena došli igrači Sinsinatija, i to preko fild gola Majka Nudženta sa 42 jarde. Ipak, već u sledećem drajvu preokret – sjajan pas Rajan Tanehila za Kenija Stilsa i istrčane 74 jarde. Odgovor je usledio tri minuta pre kraja prve četvrtine, kada je Endi Dalton, kvoterbek Sinsinatija, pronašao Ej Džej Grina na levoj strani terena, Grin se sjajno oslobodio protivničkog kornerbeka i ušetao se u end zonu.

Do kraja susreta, Sinsinati je prednost uvećavao preko Nudženta, koji je imao još četiri fild gola za pobedu domaće ekipe 22:7.

Nakon ovog trijumfa, Bengalsi su treći u severnoj diviziji AFC konferencije iza Baltimora (3-0) i Pitsburga (2-1) sa 2-2 skorom, dok Majami može već da počne da pripremama za narednu sezonu, pošto je malo verovatno da će uspeti da sustignu ekipu Nju Inglanda, koja je prva u diviziji AFC Istok sa sve tri pobede. K