0
U pripremi

SERIJA A: Juve odneo sva tri boda sa San Paola (VIDEO)

Objavljeno: 11.01.15 u 22:43

Pored gradskog derbija između Rome i Lacija u 18. kolu Serije A odigran je još jedan duel timova iz gornjeg dela tabele u kojem je vodeći Juventus osvojio tri vrlo važna boda u Napulju savladavši domaći Napoli sa 3:1 (1:0).

Gosti su do vođstva došli nešto pre isteka prvih pola sata igre kada je Pol Pogba odlično reagovao na dodavanje Ljorentea pa Rafaelu nije bilo spasao – morao je da vadi loptu iz mreže.

Gotovo pun San Paolo golom u 64. minutu obradovao je urugvajski defanzivac Migel Britos koji je savladao Bufona za izjednačenje, ali radost domaćih navijača nije dugo trajala.

Samo pet minuta kasnije ponovo je strelac bio odbrambeni igrač i ponovo Urugvajac, ali ovog puta desni bek Juventusa Kaseres koji je iz sumnjive ofsajd pozicije bio precizan posle teledirigovanog centaršuta Andree Pirla.

Do kraja utakmice viđen je i jedan opravdano poništen pogodak za Napoli, ali i po nekoliko šuteva sa obe strane. Nakon što su domaći propustili nekoliko solidnih prilika, tačku na ovaj meč u petom minutu nadoknade prelepim pogotkom stavio je Arturo Vidal.

Juventus je tako maksimalno iskoristio današnji Romin remi u gradskom derbiju pa sada ponovo ima tri boda viška u odnosu na prvog pratioca, dok Napoli sada deli četvrto mesto sa Sampdorijom pošto oba tima imaju po 30 poena, čak 13 manje od lidera.