»Tag:Ana Feninger

Ana Feninger

SP U SKIJANJU: Feningerovoj zlato ispred Tine i Lindzi

| 3. feb 2015. 22:01|0 komentara

Austrijska skijašica Ana Feninger osvojila je zlato u superveleslalomu na Svetskom prvenstvu u Vejlu i Biver Kriku, (SAD). Osvajačica Svetskog kupa, do titule je došla u vremenu od 1:10.29 minuta, sa samo tri stotinke prednosti u odnosu na Slovenku Tinu Maze.

3. feb 2015. 22:01

Mali globus za Feninger

| 16. mar 2014. 15:42|0 komentara

Austrijska skijašica Ana Feninger osvojila je mali kristalni globus u veleslalomu, pošto je pobedila u završnoj trci sezone u Lencerhajdu. Feninger, koja je u četvrtak osigurala ukupnu titulu, pobedila je ukupnim vremenom 2:01,28 minuta, ispred sunarodnice Eve Marije Brem koja je zaopstala 0,25 sekundi. Šveđanka Džesika Lindel Vikarbi bila je treća sa 0,33 sekunde zaostatka.

16. mar 2014. 15:42

Šifrin dominantno završila slalomsku sezonu

| 15. mar 2014. 12:10|0 komentara

Pobednica poslednjeg ovosezonskog slaloma Svetskog kupa, koji je vožen u švajcarskom Lencerhajdu, je mlada Amerikanka Mikaela Šifrin koja je stazu prešla u vremenu od 2:04,54 minuta. Drugo mesto pripalo je Šveđanki Fridi Hansdoter koja je za pobednicom kasnila čak 1,44 sekunde, dok je na trećem mestu završila Austrijanka Marliz Šild sa 1,66 sekundi slabijim vremenom

15. mar 2014. 12:10

Lara Gut pobedila i osvojila mali kristalni globus u superveleslalomu

| 13. mar 2014. 13:04|0 komentara

U švajcarskom Lencerhajdu danas je održana poslednja trka Svetskog kupa u superveleslalomu posle kojge je mali kristalni globus u toj disciplini pripao domaćoj takmičarki Lari Gut. Gutova je i pre ove trke bila vodeća u palsmanu u ovoj disciplini, a pobedom u današnjoj trci (1:17,14) je samo potvrdila da je bila najbolja ove sezone. Drugo

13. mar 2014. 13:04

Feningerova najbrža u veleslalomu

| 6. mar 2014. 20:00|0 komentara

Austrijska skijašica Ana Feninger pobednica je trke Svetskog kupa u veleslalomu za žene održane u četvrtak u švedskom Oreu. Austrijanka je trku završila za dva minuta, 26 sekundi i 39 stotinki, 21 stotinku brže od drugoplasirane Francuskinje Anemon Marmotan, a 39 od svoje sunarodnice Eve Marije Brem i Lare Gut iz Švajcarske, koje su podelile

6. mar 2014. 20:00

Feninger osvojila zlato u superveleslalomu

| 15. feb 2014. 9:17|0 komentara

Austrijanka Ana Feninger osovjila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Sočiju u trci superveleslaloma pošto je veoma tešku stazu prešla u vremenu od 1:25,52 minuta. Koliko je 24-godišnja Feningeriova ubedljivo došla do svoje prve olimpijske medalje govori podatak da je drugoplasirana Nemica Marija Hefl-Riš kasnila čak 55 stotinki, dok je druga Austrijanka Nikol Hosp

15. feb 2014. 9:17