0

SP U SKIJANJU, SPUST (Ž): Osveta Tine Maze Ani Feninger, Von razočarala Amerikance

Objavljeno: 06.02.15 u 20:37

Danas je na Svetskom prvenstvu u alpskom skinanju koje se održava u Biver Kriku vožena trka u spustu u konkurenciji dama, a zlatnu medalju je osvojila Slovenka Tina Maze.

Aktuelna osvajačica velikog kristalnog globusa je trijumfovala ispred Austrijanke Ane Feninger u vremenu 1:45,89 minuta odnosno imala je za samo dve stotinke bolje vreme od skijašice koja je pre samo dva dana osvojila trofej u superveleslalomu.

Na najnižem stepeniku pobedničkog postolja završila je Švajcarkinja Lara Gut koja je za pobednicom kasnila 34 stotinke, a potpuno je razočarala Lindzi Von koja je imla lošije vreme za sekundu i pet stotinki od Maze što joj je bilo dovoljno samo za peto mesto.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.