0

POVRATAK IZ MRTVIH: Srbija se u punom sjaju vraća na veliku scenu!

Objavljeno: 03.11.16 u 22:20

Ipak ima nade za srpski reprezentativni rukomet.

Srbija je na novom početku i već u prvoj utakmici pod vođstvom Jovice Cvetkovića u svom drugom mandatu je ostvarila pobedu kakvoj se malo ko nadao.

U Poljskoj je, pred 10.000 vatrenih navijača, pao favorizovan protivnik i to u velikom stilu – 32:37 (14:20). Srbija je, deluje, preporođena.

U prvom kolu Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj tim Jovice Cvetkovića je odigrao izuzetno prvo poluvreme i sa čak 20 golova u tih 30 minuta stekla, ispostavilo se, ključnu prednost.

Nisu ‘orlov’, kao ranije, padali u nastavku i gubili koncentraciju, već su do kraja 60. minuta držali konce igre u svojim rukama i na kraju trijumfovali sa pet golova razlike.

Najefikasniji je bio Nenadić sa čak 10 datih golova, Stojković i Zelenović su postigli po sedam, a Đukić je imao šest.

Kod Poljaka Bilecki je dao šest, a Gebala pet pogodaka.

Poljska – Srbija 32:37 (14:20)

GdanjskDvorana: Ergo arena.
Gledalaca: 10.000
Sudije: Zotov i Volodkov (Rusija).

POLJSKA: Šmal, Dacko 1, Lijevski 3, Ližva 2, Jahlevski 3, Bilecki 6, Kus 2, Nogovski 2, Vižomirski, Jurkjevič 1, Šipšak 1, Dašek 4, Pržibilski 2, Pačkovski, Girak, Gebala 5.

SRBIJA: Milić, Arsić, Ilić 3, Marković, Đukić 6, Radivojević, Šešum 3, Rnić, Abutović 1, Nenadić 10, Đorđić, Zelenović 7, Terzić, Stojković 7, Marsenić, Nikolić.