0

SKIJANJE: Hiršer najbolji u Leviju

Objavljeno: 13.11.16 u 16:25

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobedio je danas u slalomu koji se u sklopu Svetskog kupa vozio u finskom Leviju i preuzeo vodjstvo u generalnom plasmanu.

Petostruki pobednik Svetskog kupa trku je završio za 1:44,67 minuta i ostvario 40. pobedu u karijeri.

Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Mihael Mat sa zaostatkom od 1,30 sekundi, dok je treći kroz cilj prošao Italijan Manfred Melg sa 1:45,983.

Nemac Feliks Nojrojter zauzeo je četvrto mesto, dok je Austrijanac Marko Švarc, koji je bio iza Hiršera posle prve vožnje, izleteo sa staze u drugoj vožnji. Francuz Aleksis Pinturo zauzeo je 11. mesto sa 1,87 sekundi zaostatka za pobednikom.

Hiršer je prvi u generalnom plasmanu sa 180 bodova, drugi je Pinturo sa 124, a treći Nojrojter sa 110 bodova.