0
Odbojka

KI: Odbojkašice Partizana u ‘zlatnom setu’ eliminisane od Bešiktaša

Objavljeno: 18.12.13 u 18:19

Odbojkašice Partizana Vizure eliminisane su u šesnaestini finala Kupa Izazivača 2014., pošto su u Istanbulu u ’zlatnom setu’ poražene od ekipe Bešiktaša sa 15:6.

U regularnom toku revanš meča Bešiktaš je savladao odbojkašice Partizana sa 3:0 (25:16 25:23 25:15), i tako nadoknadio poraz iz prve utakmice odigrane u Hali sportova na Novom Beogradu. Podsetimo, crno-bele devojke su tada trijumfovale sa 3:0 (25:20 25:20 25:17), pa je po propozicijama CEV, zbog identičnog broja osvojenih bodova o konačnom pobedniku morao da odlučuje ’zlatni set’.

Igračice Bešiktaša su se bolje snašle i nakon dodatnih 13 minuta igre slavile sa 15:6 i tako izborile plasman u osminu finala, gde će im rival biti bolji iz dvomeča Vadaš Budimpešta (Mađarska) – Kanti Šafhauzen (Švajcarska).