0

Barsa lako sa Malagom za povratak na vrh tabele (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.14 u 23:11

Fudbaleri Barselone rutinski su, na ‘Nou Kampu’, savladali ekipu Malage rezultatom 3:0 (1:0) u okviru 21. kola španske Primere i tako ponovo preuzeli prvo mesto na tabeli.

Mesi u akciji

Katalonci su dominirali od starta susreta i stvarali šanse pred golom gostiju, ali je samo jedna lopta u prvih 45 minuta završila iza leđa Vilija Kabaljera. U 7. minutu Lionel Mesi je pogodio stativu. Pedro je imao šansu glavom, a Alba je šutirao pored gola. Pet minuta pre odlaska na odmor Aleksis Sančez je glavom, nakon kornera, prosledio loptu Đeraru Pikeu koji je iz peterca zakucao loptu za vođstvo Barselone 1:0.

Đerar Pike je mogao da postigne i drugi pogodak na meču u 54. minutu. Nakon novog kornera štoper Barselone je dobro šutirao, ali je njegov pokušaj zaustavila stativa. Samo minut kasnije Katalonci su ipak uspeli da dupliraju prednost. Ovoga puta strelac je bio Pedro, nakon asistencije Mesija.

U 60. minutu sve dileme oko pobednika na ovom susretu su i defintivno otklonjene. Mesi je proigrao Pedra, koji je prosledio loptu Sančezu koji je bio precizan i postavio konačnih 3:0. Do kraja susreta Barselona je ‘oduzela gas’ i mirno privela utakmicu kraju.

Nakon ove pobede Katalonci su ponovo prvoplasirani na tabeli sa 54 boda, koliko ima i drugoplasirani Atletiko Madrid, dok je Real na 3. poziciji sa bodom manje. S druge strane, Malaga je u očajnoj formi i nalazi se u zoni ispadanja sa 21 osvojenim bodom. Da stvari budu gore, ekipa nije postigla gol u 2014. godini.