0

Atletiko slavio u gradskom derbiju i preuzeo prvo mesto (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.14 u 21:16

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su u gradskom derbiju ekipu Rajo Valjekana rezultatom 4:2 (3:1) i tako makar privremeno preuzeli prvu poziciju na tabeli španske Primere.

Atletiko Madrid

‘Jorgandžije’ su povele već u 8. minutu, kada je David Vilja nakon asistencije Dijega Košte postigao pogodak za 1:0. Sjajna akcija, u kojoj su učestvovali Košta i Sosa, prethodila je i drugom golu Atletiko Madrida, koji je u 30. minutu postigao Arda Turan.

Rajo Valjekano je uspeo da prepolovi zaostatak u 40. minutu, kada je Viera savladao Tiba Kurtou za 2:1. Do kraja poluvremena ponovo je Turan postigao pogodak i doneo ‘jorgandžijama’ dva gola prednosti.

U nastavku susreta su viđena još dva gola. Najpre je Košta u 75. minutu, nakon asistencije Filipea Luisa, postigao svoj 23. prvenstvi gol i povećao prednost Atletika na 4:1, da bi konačnih 4:2 postavio Larivej u 76. minutu.

Atletiko Madrid je ovom, 17. prvenstvenom pobedom ponovo preuzeo prvu poziciju na tabeli sa 54 boda, jedan više od Reala i tri više od Barselone koja ima i meč manje. S druge strane, Rajo nastavlja da se muči u borbi za opstanak i trenutno je na pretposlednjoj poziciji sa svega 16 bodova.