Odbojka

Spartak kroz iglene uši

Objavljeno: 28.12.12 u 21:18

odbojka

Nakon revanš mečeva četvrtfinala Kupa Srbije za seniorke, plasman na finalni turnir obezbedile su odbojkašice Crvene zvezde, Vizure Wall Arta, TENT-a i NIS Spartaka.

Odbojkašice Crvene zvezde, koje brane trofej u Kupu Srbije, plasirale su se u polufinale bez izgubljenog seta. Izabranice Ratka Pavličevića su još jednom pokazale da su apsolutni favoriti u ovom dvomeču još jednom pobedom od 3:0.

Najzanimljiviji dvomeč u četvrtfinalu je bio između Spartaka i Jedinstva iz Užica. Nakon pobede u gostima od 3:1, Subotičanke su prikazale lošiju partiju u „Dudovoj šumi“, ali su na kraju uspele da obezbede pobedu u dramatičnom meču u petom setu.

Nakon poraza u prvom meču u Petrovaradinu, odbojkašice Varadina nisu doputovale u Obrenovac na revanš TENT-u, pa je delegat utakmice konstatovao pobedu službenim rezultatom 3:0.

Vizura Wall Art je u jučerašnjem meču protiv odbojkašica Železničara prva obezbedila plasman na finalni turnir trijumfom od 3:0.

Rezultati četvrtfinala Kupa Srbije za seniorke
Vizura Wall Art – Železničar 3:0 (25:18, 25:16, 28:26), prvi meč 3:1
NIS Spartak – Jedinstvo (U) 3:2 (17:25, 25:20, 23:25, 25:17, 16:14), prvi meč 3:1
Crvena zvezda- Kolubara 3:0 (25:20, 25:21, 25:12), prvi meč 3:0
TENT – Varadin 3:0 (25:0, 25:0, 25:0), prvi meč 3:0