»Tag:Evropsko prvenstvo za rukometaše

Evropsko prvenstvo za rukometaše

Francuska pokorila Dansku i postala šampion Evrope

| 26. jan 2014. 19:32|0 komentara

Rukometaši Francuske novi su šampioni Evrope, pošto su u finalu Evropskog prvenstva ubedljivo savladali domaćina, selekciju Danske, rezultatom 41:32 (23:16). Francuzi su u finalu kontrolisali igru od prvog minuta i još jednom sjajnom partijom uspeli da deklasiraju selekciju Danske. Uprkos ogromnoj podršci 14.000 navijača, Danci nisu uspevali da se izbore sa požrtvovanom igrom 'trikolora' pa

26. jan 2014. 19:32

Špancima bronza na EP u Danskoj

| 26. jan 2014. 16:39|0 komentara

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Danskoj pošto je u meču za treće mesto savladala selekciju Hrvatske sa 29:28. Špance su do trijumfa vodili Kaneljas i Agingagalde koji su postigli 15 od 29 golova "furije", a na drugoj strani bolji od ostalih bio je Duvnjak sa osam pogodaka. U finalu

26. jan 2014. 16:39

Nikola Karabatić MVP Evropskog prvenstva

| 26. jan 2014. 16:04|0 komentara

Uoči utakmica za medalje na Evropskom prvenstvu u Danskoj proglašeni su najbolji pojedinci takmičenja, a titula za najkrisnijeg igrača bez obzira na ishod finalnog meča pripašće reprezentativcu Francuske Nikoli Karabatiću. Zanimljivo je da Karabatića nema u najboljem timu šampionata  pošto se u najboljoj sedmorci nalaze - Landin (Danska), Hansen (Danska), Duvnjak (Hrvatska), lijevski (Poljska), Aginagalde

26. jan 2014. 16:04

Danska pobedom nad Hrvatskom zakazala duel sa Francuzima u finalu

| 24. jan 2014. 23:23|0 komentara

Rukometaši Danske igraće u finalu Evropskog prvenstva, na svom terenu, pošto su u polufinalu savladali Hrvatsku rezultatom 29:27 (13:15). Iako su tokom celog prvog poluvremena kontrolisali igru i rezultat, Hrvati su na odmor otišli sa samo dva gola prednosti, 15:13. Propustili su priliku da ostvare ubedljivije vođstvo nakon 30 minuta igre, a Danci su to

24. jan 2014. 23:23

Francuzi preko Španaca stigli do finala Evropskog prvenstva

| 24. jan 2014. 21:30|0 komentara

Rukometaši Francuske imaće šansu da se bore za titulu evropskog prvaka, pošto su u polufinalu šampionata u Danskoj bili bolji od selekcije Španije rezultatom 30:27 (18:13). Francuzi su se bolje snašni na početku susreta i vrlo brzo poveli sa 7:2. Ipak, Španci su požrtvovanom igrom uspeli da se vrate u meč, postizali golove u serijama,

24. jan 2014. 21:30

Matić: Rusi nisu za potcenjivanje (VIDEO)

| 14. jan 2014. 15:28|0 komentara

Selektor rukometne reprezentacije Srbije, Vladan Matić, pobedom je debitovao na velikim takmičenjima. Težak meč sa srećnom završnicom po naše momke sa Poljacima, polako se arhivira, a gleda se napred, gde nas čekaju Rusi u sredu od 18 časova. FOTO: RSS "Da mi je neko ponudio da pobedimo na ovakav način pre meča, to

14. jan 2014. 15:28

Srbija slavi Darka Stanića – tesna pobeda nad Poljacima!

| 13. jan 2014. 19:25|0 komentara

Rukometaši Srbije pobedili su ekipu Poljske rezultatom 20:19 (13:9) u prvom meču na Evropskom prvenstvu. FOTO:STARSPORT Srbija je na poluvremenu imala četiri gola prednosti, ali su Poljaci na startu drugog napravili seriju od 6:0. Najbolji pojedinac bio je naš golman Darko Stanić, koji je odbranio polovinu udaraca poljskih igrača, tačnije zabeležio 17 intervencija.

13. jan 2014. 19:25

Matić: Sposobni smo za najviše domete

| 10. jan 2014. 15:49|0 komentara

Selektor muške rukometne reprezentacije Vladan Matić poručio je uoči odlaska na prvenstvo Evrope u Danskoj da ne treba brinuti za budućnost srpskog rukometa. FOTO: RSS "Oduševljen sam pristupom igrača obavezama, njihovom ozbiljnošću, smislom za humor i timskim duhom koji ih vodi, Ubeđen sam da su sposobni za najviše domete" - rekao je Matić. Selektor

10. jan 2014. 15:49