0

Francuska pokorila Dansku i postala šampion Evrope

Objavljeno: 26.01.14 u 19:32

Rukometaši Francuske novi su šampioni Evrope, pošto su u finalu Evropskog prvenstva ubedljivo savladali domaćina, selekciju Danske, rezultatom 41:32 (23:16).

Francuska

Francuzi su u finalu kontrolisali igru od prvog minuta i još jednom sjajnom partijom uspeli da deklasiraju selekciju Danske. Uprkos ogromnoj podršci 14.000 navijača, Danci nisu uspevali da se izbore sa požrtvovanom igrom ‘trikolora’ pa su u nekoliko navrata zaostajali i po 10 golova.

Već u uvodnim minutima, golovima Karabatića, Nasrisa, Gigua i Portea Francui su stigli do prednosti 4:1, da bi Gigu novim golovima povisio na 7:2. Hansen je smanjio zaostatak Danske na 7:4, ali su ‘trikolori’ novom serijom odmakli na velikih 13:4. Prednost Francuske iznosila je i +10 pri rezultatu 18:8, ali su Danci do poluvremena uspeli da smanje na prihvatljivih 23:16.

Na startu drugog poluvremena Francuzi su postigli još dva gola, nakon čega je usledilo desetak minuta dobre igre domaćina, koji su golovima raspoloženog Hansena uspeli da priđu na 30:24. Ipak, ‘trikolori’ nisu ispuštali stvari iz svojih ruku već su novom serijom od tri gola uspeli da prelome meč u svoju korist i na kraju trijumfovali rezultatom 41:32.

Francuzima je ovo 3. titula prvaka Evrope, nakon 2006. i 2010. godine i nastavak dominacije, nakon osvajanja Svetskog prvenstva 2009. i 2011. godine, odnosno Olimpijade 2008. i 2012. godine.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Mihael Gigu sa 10 golova iz 11 pokušaja, dok ga je pratio Valentin Porte sa 9 pogodaka iz 11 šuteva. Abalo je dodao ,7 Narsis 6. kod Danaca se istakao Mikel Hansen sa 9 golova.

Podsetimo, bronzanu medalju su osvojili rukometaši Španije koji su u borbi za treće mesto bili bolji od selekcije Hrvatske.