during the 2022/2023 Aba League match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Partizan Mozzart Bet at Aleksandar Nikolic Hall on November 28, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

CRVENA ZVEZDA DOMINANTNO DO POBEDE U DERBIJU: ‘Crno-beli’ neprepoznatljivi, zaustavljeni na svega 74 poena! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 28.11.22 u 22:35

Evroligaški večiti derbi pripao Crvenoj zvezdi!

U okviru prvog ovosezonskog večitog derbija u košarci, košarkaši Crvene zvezde su u Pioniru dočekali košarkaše Partizana.

Izuzetno uzavrela atmosfera od samog starta meča.. Sudija Javor našao se u centru pažnje, kada je pri kraju prve deonice odlučio da prekine meč i ode u svlačionicu zbog ubacivanja tvrdih predmeta na parket Pionira.  Utakmica je nastavljena nakon dvadesetak minuta pauze, igrači su se zagrejali i priveli prvu deonicu kraju. Nakon prvih deset minuta utakmice na semaforu je bilo 20:18 u korist ‘crveno-belih’.

Drugu četvrtinu oba tima otvorila su sa po dve trojke. Za domaćina su precizni bili Nedović i Marković, dok su kod ‘crno-belih’ pogađali Madar i Panter.

Izuzetno visok nivo držali su kako jedni, tako i drugi od samog starta utakmice. Reklo bi se da se igralo u ritmu i na način koji više odgovara izabranicima Željka Obradovića.

Iako je Crvena zvezda igrala dosta solidno, Partizan je odlično trčao u kontrama i polukontrama, što je rezultiralo prednošću ‘crno-belih’.

Minijaturama Nemanje Nedovića, Crvena zvezda je na poluvreme otišla sa prednošću od pola koša razlike. Zaista je nezahvalno bilo šta prognozirati, jer oba tima igraju fantastično. Nakon dvadeset minuta igre – 49:48.

Drugo poluvreme odlično je otvorila Crvena zvezda.. Dve dobre odbrane, a zatim i koševi sa distance za do tada njima maksimalnih +8 do tog momenta. Mučio se Partizan da uhvati ritam u uvodnim minutima drugog poluvremena.

Ipak, uspeli su ‘crno-beli’ da se konsoliduju pre svega u odbrani, što je rezultiralo i boljim napadima. Nastavila se velika borba na oba fronta i podjednaka želja za pobedom.

Blistao je grčki internacionalac Janis Papapetru, koji je nesumnjivo igrao jednu od najboljih utakmica otkad je obukao dres Partizana. ‘Crveno-beli’ prosto nisu imali leka za ovo grčko krilo.

Nakon što su celu četvrtinu bili u deficitu, na nešto više od minut od kraja treće deonice, Partizan je stigao do izjednačenja.

Posebno za oko zapala je činjenica da su krajem treće deonice, kako jedni, tako i drugi loše izvodili slobodna bacanja. Nakon trideset minuta igre, na semaforu je bilo 70:65 u korist Crvene zvezde.

Nesportska lična Zeka Lideja u prvom minutu poslednje deonice ispostavila se kao odlična, jer je Mitrović pogodio samo jedan penal, da bi u napadu nakon toga, Crvena zvezda ostala bez realizacije.

Uspeli su ‘crveno-beli’ da ponovo odu na +10 nakon nešto više od tri minuta poslednje deonice. Izašla je Crvena zvezda iz bonusa nakon samo četiri minuta poslednje deonice, dok je Partizan u tom momentu imao još jedan faul pre ulaska u bonus, što samo potvrđuje agresivnost na obe strane terena.

Na nešto manje od pet minuta do kraja susreta, utakmicu je završio Kevin Panter zbog svoje pete lične greške.

Nikako nije išao šut ‘crno-bele’, što je Crvena zvezda umela da kazni izuzetno dobro i da na tačno dva minuta pre kraja, ode na +13. Partizan je upao u potpuni kontra ritam, pa je Crvena zvezda uspela ovo lako da privede kraju i ostvari izuzetno bitan trijumf u derbiju!

Crvena zvezda – Partizan 90:74

CZV: Vildoza 19, Nedović 17, Dobrić 11

KKP: Papapetru 15, Egzum 14, Panter 12