0

Preokret Čelsija u režiji Baneta i Fabregasa (VIDEO)

Objavljeno: 18.08.14 u 22:52

Fudbaleri Čelsija pobedom su startovali u novoj sezoni Premijer lige pošto su u gostima savladali ekipu Barnlija rezultatom 1:3 (1:3).

Junak u pobedi Čelsija bio je kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović strelac trećeg pogotka, a pored njega strelci su bili Širle i Dijego Košta.

Meč nije dobro počeo za Čelsi, pošto su domaći poveli već u 14. minutu golom Arfilda. Ipak, na izjednačenje se čekalo samo tri minuta kada se Košta našao na pravom mestu i pogodio mrežu sa sedam metara za 1:1.

Već u 21. minutu usledila je najlepša utakmica na meču u kojoj je Fabregas maestralno proigrao Širlea, a ovaj pogodio drugi ugao za 1:2.

Konačan rezultat postavio je Ivanović u 34. minutu kada je nakon kornera Fabregasa sa druge stative lako pogodio mrežu sa peterca.

U drugom delu igre tempo utakmice je znatno opao, nije viđeno mnogo šansi, Murinjov tim je rutinski sačuvao prva tri boda.

Povratnik Didije Drogba dobio je priliku u poslednjih desetak minuta kada je zamenio Edena Azara.