0

Džeko ‘kopirao’ Tadića, Siti pobedom krenuo u odbranu titule (VIDEO)

Objavljeno: 17.08.14 u 19:00

Fudbaleri Mančester sitija pobedom su krenuli u odbranu titule pošto su u gostima bili bolji od Njukasla rezultatom 0:2 (0:1).

Premijer liga logo

Strelci za Siti bili su Silva u 39. i Aguero u 90. minutu.

Gosti su od samog početka krenuli silovito, već u četvrtom minutu Jovetić je sjajnom loptom pronašao Džeka, ali je Krul odlično intervenisao. Potom je Nasri pokušao sa dvadesetak metara, ali je Krul lepom paradom odbio loptu u korner.

Siti je do vođstva došao u 39. minutu kada je akciju započeo Jaja Ture prelepim pasom do Džeka, koji petom ostavlja do Silve, a ovaj šalje loptu kroz Krulove noge.

Njukasl je u drugom delu igre zaigrao znatno ofanzivnije, prvu šansu imao je Gufran, a najbolju je propustio rezervista Perez koji je 15 minuta pre kraja izašao sam na Harta, ali je šutirao za malo pored gola.

U nadoknadi vremena, Sisoko je ostao sam na 16 metara posle povratne Kabelje, ali je šutirao preko gola.

U poslednjim trenucima utakmice, Aguero je postavio konačnih 0:2. Prošao je po levom boku, šutirao u prvi ugao, Krul odbija samo loptu do njega, a Argentinac iz drugog pokušaja šalje loptu u drugi ugao.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta, dok Matija Nastasić nije bio ni na klupi.