0

PL: Sterling junak derbija i Liverpula, debitovao Tadić (VIDEO)

Objavljeno: 17.08.14 u 17:00

Liverpul je slavio protiv Sautemptona sa 2:1 (1:0) u derbiju prvog kola Premijer lige, u kojem je sjajnom asistencijom za „svece“ debitovao Dušan Tadić. Junak meča bio je ipak Rahim Sterling koji je golom i asistencijom doneo pobedu Liverpulu.

liverpul111811020130301140221

Enfild je utišao gol mladog beka Netenijela Klajna u 56. munutu za izjednačenje, ali je Danijel Staridž deset minuta pre kraja doneo pobedu Liverpulu, a Lazar Marković zbog lakše povrede nije bio ni na klupi.

Sautempton je bio bezopasan u prvom poluvremenu, Liverpul kontrolisao meč i poveo preko Rahima Sterlinga u 24. minutu. U drugom delu Sautempton je zaigrao ofanzivnije i brzo stigao do izjednačenja.

Usledilo je još 15-ak minuta sjajne igre „svetaca“ i još jedna sjajna asistencije Tadića, ali je novi gol Klajna sprečio Džonson. Tadić je iz igre izašao u 73. minutu, što je Liverpul iskoristio. Pobedonosni gol postigao je Danijel Staridžu 80. minutu.

U samom finišu meča, tačnije u nadoknadi vremena, Sautempton je imao dve šanse u jednom napadu, ali je rezultat ostao isti.