LŠ: Barselona i PSŽ iskoristili prednost igrača više i prošli dalje (VIDEO)

Objavljeno: 12.03.14 u 22:40

Fudbaleri Barselone i Pari Sen Žermena uspeli su i u revanšu da savladaju Mančester Siti, odnosno Bajer Leverkuzen i tako sasvim zasluženo izborili prolaz u četvrtfinale Lige šampiona.

Barselona slavlje

Barselona je ponovo sa igračem više uspela da savlada Mančester Siti, ovoga puta rezultatom 2:1. Nakon prvog poluvremena koje je proteklo bez golova, Katalonci su u nastavku uspeli da povedu zahvaljujući golu Lionela Mesija. Siti je uzvratio preko Leskota, ali je u sudijskoj nadoknadi vremena Alves nakon asistencije Inijeste postigao pogodak za konačnih 2:1.

Istim rezultatom, 2:1, i PSŽ je na svom terenu savladao ekipu Bajer Leverkuzena. Strelci za Parižane bili su Markinjos i Laveci, dok je pogodak za goste, koji su poveli na ovom susretu sa 1:0, postigao Sem. Treba pomenuti i to da je nemački predstavnik propustio da iskoristi penal u 28. minutu pri rezultatu 1:1.

Tok meča:

93′ Kraj utakmice, Katalonci su ukupnim rezultatom 4:1 izborili prolaz u narednu rundu takmičenja.

91′ GOL! Barselona ponovo vodi 2:1, strelac je Dani Alves nakon asistencije Inieste, odbrana Sitija je ponovo lako izigrana.

89′ GOL! Mančester Siti stiže do izjednačenja, strelac je Leskot nakon kornera i dodavanja Džeka u kaznenom prostoru Barselone. Rezultat je 1:1.

85′ Novi pokušaj Barselone, šutirao je Fabregas nakon asistencije Mesija, ali Hart odlično brani i skreće loptu u korner.

78′ Zabaleta je dobio drugi karton zbog žestokih prigovora što sudija nije dosudio penal nakon što je Džeko oboren u kaznenom prostoru nakon duela sa Pikeom.

71′ Šutirao je Ćavi sa distance, ali Hart brani i izbacuje loptu u korner.

67′ GOL! Barselona vodi sa 1:0, strelac je Lionel Mesi nakon asistencije Fabregasa i smušene reakcije Leskota.

60′ Mesi je probao još jednom nakon soloprodora, ali šutirao pored gola.

55′ Kolarov je još jednom odlično ubacio lopte, odbrana Barselone slabo intervenisala i prosledila loptu do Zabalete, koji je šutirao pored gola.

52′ Kolarov je odlično centrirao, Džeko nadvisio u skoku svog čuvara i šutirao glavom, ali Valdes sjajnom intervencijom izbacuje loptu u korner.

51′ Mesi beži defanzivcima Sitija i sjajno šutira, ali lopta pogađa desnu stativu gola Džoa Harta, koji je već bio savladan.

47′ Džeko je šutirao iskosa sa leve strane, nakon karambola u kaznenom prostoru Barselone, ali Valdes brani.

46′ Početak drugog poluvremena.

Barselona

45+1′ Kraj prvog poluvremena, rezultat 0:0.

44′ Mesi je napravio slalom kroz odbranu gostiju i proigrao Nejmara, koji je zaobišao Harta i šutirao, ali su defanzivci Sitija izbacili loptu sa gol linije.

41′ Najbolja prilika na utakmici, Ture je odlično proigrao Silvu, koji je petom ostavio loptu za Nasrija, ali je Francuz šutirao pravo u Valdesa.

39′ Nejmar koristi neuspelu ofsajd zamku defanzivaca gostiju i klizanje Kolarova, ali šutira za malo pored gola. Nakon toga je probao i Ćavi, ali je Hart sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

36′ David Silva šutira sa ivice kaznenog prostora, nakon dugog kombinovanja igrača Sitija pred golom Barselone.

30′ Barselona strpiljo drži loptu u svom posedu i kruži oko dobro postavljene odbrane gostiju, koji iz kontranapada pokušavaju da ugroze gol Katalonaca.

17′ Prva prilika za Siti, Kolarov je centrirao i pronašao Milnera koji je šutirao pored gola.

13′ Probao je i Iniesta, ovoga puta na asistenciju Ćavija, ali lopta je otišla pored gola.

8′ Ponovo pokušava Ćavi, ali ovoga puta defanzivci Sitija blokiraju njegov pokušaj.

6′ Prva prilika na utakmici za fudbalere Barselone, šutirao je Ćavi sa distance, ali visoko preko gola.

Startne postave:

Barselona: Valdes,  Alba, Alves, Maskerano, Pike, Ćavi, Inijesta, Fabregas, Buskec, Nejmar, Mesi.

Mančester Siti: Hart, Zabaleta, Kompani, Leskot, Kolarov, Fernandinjo, Ture, Milner, Silva, Nasri, Aguero.

Tok meča:

90+4′ PSŽ je mirno priveo meč kraju i rutinski izborio prolaz u narednu rundu takmičenja.

84′ Pastore je probao, nakon asistencije Meneza, ali Leno odlično brani.

79′ PSŽ kontroliše situaciju na terenu i mirno privodi meč kraju.

68′ Leverkuzen ostaje sa 10 igrača na terenu, nakon isključenja Kana zbog drugog žutog kartona.

66′ Sirugu ponovo brani, ovoga puta udarac Derdijoka.

58′ Dva nova pokušaja domaćih, probali su Derdijok i Kastro, ali golman PSŽ-a je ponovo bio na visini zadatka.

55′ Pokušaju da uzvrate gosti, šutirao je Donati nakon asistencije Kastra, ali Sirigu brani.

53′ GOL! PSŽ je poveo sa 2:1, strelac je Lavezi nakon asistencije Lukasa Dinjea.

52′ Sedam minuta u drugom poluvremenu prolazi u mirnijoj igri bez većih uzbuđenja.

PSŽ Leverkuzen

45+2′ Kraj prvog poluvremena, rezultat je 1:1.

43′ Rabio je šutirao sa distance, ali visoko preko gola gostiju.

38′ Nakon desetak minuta bez većih uzbuđenja nova prilika za PSŽ, Ibrahimović je proigrao Kavanija koji je dobro šutirao, ali Leno ponovo brani.

28′ Leverkuzen promašaju penal, Rolfes je šutirao, ali je Sirigu odlično pročitao njegovu nameru i odbranio udarac.

24′ Šansa za goste, probao je Derdijok iskosa sa leve strane, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

18′ Ibrahimović pogađa prečku, nakon sjajne asitencije Kavanija.

13′ GOL! PSŽ izjednačuje na 1:1. Najpre je golman Leverkuzena skinuo pokušaj Ibrahimovića i izbacio loptu u korner. Udarac iz ugla izveo je Kabaj, a najviši u skoku bio Markinjos i poravnao rezultat.

12′ Prva prilika za domaće, šutirao je Ibrahimović ali pravo u golmana Lena.

6′ GOL! Leverkuzen vodi sa 1:0, strelac je Sidni Sam nakon centaršuta Donatija.

3′ Prva šansa za Leverkuzen, šutirao je Kan, ali je lopta završila za malo pored gola.

PSŽ: Sirigu, Tijago Silva, Markinjoš, Dinje, Žale, Kabaj, Rabo, Pastore, Kavani, Ibrahimović, Laveci.

Leverkuzen: Leno, Volšild, Gvardado, Omer Toprak, Donati, Rajnharc, Rolfes, Kan, Sidini Sam, Kastro, Derdiok.

Sinoć su na programu bila prva dva revanš meča osmine finala Lige šampiona, a večeras nas čekaju još dva.

U derbiju večeri, Barselona na svom stadionu dočekuje Mančester Siti. Katalonci su slavili sa 2:0 u prvom meču u Mančesteru ali su poljuljani slabim igrama u domaćem prvenstvu. Sa druge strane, ni Mančester Siti ne briljira jer ih je znatno slabiji Vigan ponovo izbacio iz FA kupa, drugu godinu za redom. Pelegrini najavljuje ofanzivu pa nam to garantuje dobar meč.

Znatno mirnije biće u Parizu gde PSŽ brani prednost od čak 4:0 protiv ekipe Leverkuzena. Parižani su već najavili kombinovani sastav, pa se očekuje da u tih 90 minuta PSŽ samo rutinski potvrdi prolaz u narednu fazu takmičenja.

Mečevi su na programu od 20 časova i 45 minuta a sve promene iz minuta u minut možete pratiti na našem portalu.