0

Viljareal uspešan u Kataloniji (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.14 u 00:04

U poslednjem meču 25. kola španske Primere Viljareal je kao gost savladao Espanjol rezultatom 2:1 (1:0).

Viljareal

‘Žuta podmornica’ je povela u 36. minutu, kada je pogodio Gomez zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta Leive sa levog boka. U 51. minutu, uz dosta sreće, Viljareal je duplirao svoju prednost. Mozes je ubacio, dos Santos propustio priliku da postigne pogodak, ali se lopta odbila do Žeremija Perbea koji iz neposredne blizine postiže pogodak za 2:0.

Espanjol je u 78. minutu uspeo da postigne pogodak i ublaži poraz. Strelac je bio Džon Kordoba za konačnih 2:1. Domaći su u 90. minutu propustili penal za izjednačenje, Garsija je šutirao, ali je golman Viljareala sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Ovom pobedom Viljareal je na 6. poziciji sa 40 osvojenih bodova i sa dobrim šansama da se bori za pozicije koje vode u Evrokupove naredne sezone. S druge strane, Espanjol je na desetoplasirani sa 32 boda.