0

Barselona deklasirala Rajo, majstorije Mesija i Nejmara (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.14 u 22:00

Fudbaleri Barselone deklasirali su na ‘Nou Kampu’ ekipu Rajo Valjekana rezultatom 6:0 (2:0) u 24. kolu španske Primere.

Barselona slavlje

Katalonci su odlično otvorili utakmicu i stigli do prednosti već u 2. minutu, kada je Adrijano postigao pogodak za 1:0. Nakon toga su se kao na traci ređale prilike pred golom Rajo Valjekana i bilo je samo pitanje vremena kada će Barselona postići još neki gol. I to se dogodilo u 36. minut, kada je Mesi iskoristio grešku defanzivaca Raja i fantastično lobovao golmana za 2:0. Ovim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

U nastavku susreta Barselona nije spuštala gas, već je iskoristila ofanzivnu igru gostiju i postigla još 4 pogotka. Najpre je u 53. minutu Mesi uposlio Sančeza koji je povećao prednost na 3:0, da bi samo tri minuta kasnije Katalonci fenomenalnu akciju završili na sjajan način. Iniesta je pronašao Fabregasa, ovaj asistirao Pedru kojem nije bilo teško da pogodi za 4:0.

U 68. minutu susreta Sančez se asistencijom odužio Mesiju i pomogao Argentincu da postigne drugi gol na meču za ubedljivih 5:0. Tačku na ovaj meč stavio je Nejmar, koji se nakon 30 dana vratio na teren i odmah postigao spektakularan pogodak sa distance za konačnih 6:0.

Ovom pobedom Barselona se vratila na prvu poziciju i sada ima 60 bodova, koliko i drugoplasirani Atletiko Madrid. S druge strane, Rajo Valjekano je ostao pretposlednji na tabeli sa 20 osvojenih bodova.