0

Atletiko slomio otpor Valjadolida za samo četiri minuta (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.14 u 17:52

U 24. kolo madridski Atletiko, Real i Barselona ušli su bodovno poravnati, a ono što je izvesno nakon prvog meča subotnjeg dela programa je da će „jorgandžije“ makar na nekoliko sati biti usamljene na vrhu tabele pošto su na Visente Kalderonu lagano savladali Valjadolid sa 3:0 (2:0).

atletiko-valajdolid-kosta

Nisu još svi navijači uspeli udobno da se smeste na svoja mesta, a Atletiko je već vodio sa 2:0 pošto je najpre Raul Garsija u trećem minutu načeo goste, a samo minuta kasnije isti igrač je asistirao Dijegu Košti za drugi gol Madriđana. Nakon ovako uraganskog starta očekivalo se da se gosti provedu kao bosi po trnju, ali su se oni ipak konsolidovali pa su do kraja meča primili samo još jedan pogodak. U sivilo Valajdolida uklopila su se oba srpska internacionalca, Stefan Mitrović i Antonio Rukavina, koji su odigrali svih 90 minuta.

Nakon tri meča bez poraza i blagog penjanja ka sigurnoj zoni Valjadolid je ovim porazom ostao na 21 osvojenom bodu pa će ostati na 18. mestu pošto je teško verovati da bi rajo Valjekano mogao da savlada Barselonu na Kamp Nou stadionu.