0

‘Nula’ u rimskom derbiju, Juve ispustio pobedu u Veroni (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.14 u 16:55

Na pet utakmica popodnevnog nedeljnog programa 23. kola Serije A viđeno je samo šest pogodaka odnosno u proseku tek nešto više od jednog po meču.

lacio-roma

Mnogo više se očekivalo od rimskog derbija u kojem su se na Olimpiku sastali Lacio i Roma, ali na kraju nije bilo ni pogodaka ni pobednika. Daleko više razloga za zadovoljstvo ipak ima domaći tim pošto je makar napakostio najvećem rivalu u borbi za titulu. Poslednjih 10-ak minuta za domaći tim odigrao je Adem Ljajić koji je u 79. minutu zamenio Miralema Pjanića.

Remi Rome nije u punoj meri iskoristio je Juventus pošto je u samoj završnici meča u Veroni ispustio pobedu pa je bodovna razlika u odnosu na Romu ostala ista. Junak pobede „stare dame“ mogao je da bude Karlos Tevez koji je postigao oba gola za tim iz Torina, ali su ga u tome sprečili Luka Toni i pre svega Huan Gomez koji je u 94. minutu izjednačio na 2:2. Boško Janković je odigrao nešto više od sat vremena za domaću ekipu.

U duelu Sampdorije i Kaljarija pobednika je odlučio rani pogodak Gastadela nakon čega se tim iz Đenove polako probija ka sredini tabele i sigurnijoj završnici sezone. Svih 90 minuta u dresu domaće ekipe odigrao je Nenad Krstičić, dok je na golu gostiju solidnu partiju pružio Vlada Avramov.

I drugi tim iz Đenove je osvojio sva tri boda pošto je minimalnim rezultatom savladao Livorno u gostima, dok u duelu Parme i Katanije nije bilo pogodaka.