0

Barselona se pobedom na ‘Sančez Pishuanu’ vratila na vrh Primere (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.14 u 23:08

U pretposlednjem meču 23. kola španske Primere, Barselona je kao gost savladala Sevilju rezultatom 4:1 (2:1).

Barselona

Andalužani su bolje otvorili meč na ‘Sančez Pishuanu’ i poveli sa 1:0 u 15. minutu. Rakitić je odlično proigrao Morena koji je snažnim udarcem matirao Viktora Valdesa. Barselona je do izjednačenja stigla u 34. minutu, kada je Mesi izveo slobodnjak, a Sančez postigao gol glavom iz očiglednog ofsajda. U završnici prvog poluvremena Katalonci su stigli do potpunog rezultatskog preokreta. Pedro je vratio loptu na ivicu kaznenog prostora, a Mesi je levicom poslao u mrežu Sevilje za 2:1.

Mesi je bio strelac i trećeg gola za Barselonu, nakon asistencije Inieste u 56. minutu. U 88. minutu susreta Katalonci su golom krunisali još jednu lepu akciju, Sančez je proigrao Fabregasa koji je loptu elegantno pospremio u mrežu Sevilje.

Barselona je ovom pobedom iskoristila kiks Atletiko Madrida i ponovo preuzela prvu poziciju u Primeri. Barsa, Real i Atletiko imaju po 57 bodova, ali Katalonci imaju najbolju gol razliku. Sevilja je ostala na 7. mestu sa 31 bodom.