0

Almerija pobedila Atletiko i vratila Real na čelo (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.14 u 00:06

U poslednjoj subotnjoj utakmici 23. kola španske Primere, Almerija je savladala Atletiko iz Madrida sa 2:0 (0:0) i tako praktično vratila Real na prvu poziciju.  Dvostruki strelac za domaće bio je Verza, u 80. i u 86. minutu iz penala.

almerija-slavlje

Utakmica je tokom čitavog meča protekla u terenskoj dominaciji Atletika, koji je imao prednost u posedu lpote. Međutim, rezultat je određen u poslednjih deset minuta, kada su domaći najpre sjajnim golom Verze poveli, da bi samo šest minuta kasnije isti igrač udvostručio prednost iz penala koji je skrivio golman Aranzubija, pa potom dobio crveni karton.

Almeria 2-0 Atletico Madrid (All Goals) 08… by ourmatch

Nakon ove utakmice gradski rivali iz Madrida imaju po 57 bodova, ali Real ima bolju gol razliku pa će zauzeti prvu poziciju, bar do sutra i duela Sevilje i Barselone, kada Katalonci imaju priliku za povratak na vrh. Tri boda koje je osvojila Almerija značiće mnogo ekipi u borbi za opstanak. Oni trenutno zauzimaju 13. poziciju sa 25 bodova.