Sent Etjen siguran, važna pobeda Sošoa, bez pobednika u derbiju začelja

Objavljeno: 01.02.14 u 23:30

Večeras od 20 časova odigrano je još pet utakmica 23. kola francuske Lige 1.

Francuska Liga 1

Sent Etjen je bio siguran na svom terenu i sa 3:0 (1:0) savladao ekipu Valensijena. Strelci za domaće bili su Kohade u 45. i Kornjet u 56. i 87. minutu susreta. Ovom pobedom Sent Etjen se učvrtsio na 4. poziciji na tabeli.

Pretposlednji Sošo je uspeo minimalnim rezultatom, 1:0 (1:o), da savlada ekipu Nanta i tako upisao treću pobedu u šampionatu ove sezone. Strelac pobedonosnog ogla bio je Sunzu u 45. minutu prvog poluvremena.

U duelu ekipa iz sredine tabele, Bastija je nakon preokreta savladala Gengamp sa 3:2 (0:0). Dvostruki strelac za goste bio je Aliui u 50. i 55. minutu, dok su golove za domaće postigli Ba u 52, Skilaći u 81. i Budebuz u 88. minutu iz penala.

U derbiju donjeg dela tabele, poslednjeplasirani Ažaksio i četvrti od pozadi, Evijan, odigrali su nerešeno 1:1 (1:1). Domaći Evijan je poveo golom Rubena u 85. minutu, ali je bod gostima doneo Taljo samo četiri minuta kasnije.

U najzanimljivoj utakmici Monpelje je kao gost savladao ekipu Remsa rezultatom 4:2 (1:0). Marvo je u 29. minutu doveo goste u vođsto, da bi zatim Kabelje u 47. i 56. minutu zatresao mrežu Remsa za prednost Monpeljea 3:0. Golovima Ajite u 58. i autogolom Kautarija u 66. minutu, domaći su uspeli da smanje rezultat na 3:2, ali je Niang u 69. minutu pogodio za konačnih 4:2 i razrešio sve dileme oko pobednika ovog duela.