0

Bilbaov ‘poker’ za 20 minuta (VIDEO)

Objavljeno: 20.01.14 u 23:53

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su kao domaćini ekipu Valjadolida rezultatom 4:2 u poslednjem meču 20. kola španske Primere.

Atletik Bilbao

Gosti su na opšte iznenađenje poveli u 15. minutu susreta preko Gonzaleza a domaći tim dugo nije uspevao da se oporavi od tog šoka. Međutim, u drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija slika. Bilbao je za samo 21 minut postigao čak četiri pogotka.

Prvo je Ibai izjednačio u 65. minutu, deset minuta kasnije de Markos je pogodio za preokret i 2:1, potom je nakon sedam minuta kasnije Ibai postigao svoj drugi gol na meču a samo četiri minuta kasnije Erera je potvrdio pobedu postigavši i četvrti gol za domaći tim. Do kraja meča gosti su uspeli da ublaže poraz preko Valdeta u nadoknadi vremena za konačnih 4:2.

Sa ova tri boda Atletik Bilbao je ponovo pretekao Viljareal, pa su Baskijci trenutno četvrti na tabeli sa 39 osvojenih bodova. Valjadolid je ostao u opasnoj zoni sa 16 osvojenih bodova i trenutno deli pretposlednje mesto sa Valjekanom.